OSP Słubice
Pożegnanie Obrazu Matki Bożej w Parafii w Słubicach

Pożegnanie Obrazu Matki Bożej w Parafii w Słubicach

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej dobiegło dziś końca, trwało równo 24 godziny.

Dziś, 26-go marca o godzinie 15:00 odbyła się uroczysta Msza Św. i pożegnanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które zakończyły 24 godzinne nawiedzenie w Parafii w Słubicach.

W Nabożeństwie udział wzięły również poczty sztandarowe OSP w Słubicach (Tomasz Zwierzchowski, Leszek Zwierzchowski i Kamil Duda) i OSP w Sielcach oraz pododdział strażaków złożony z druhów z OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach, OSP w Grzybowie i OSP w Sielcach. W uroczystości nie zabrakło również Orkiestry Dętej OSP w Słubicach pod batutą Kapelmistrza Druha Szymona Ogrzebacza.

Po zakończeniu pożegnania, strażacy pod dowództwem Druha Marka Tarki przenieśli Obraz do specjalnie przygotowanego samochodu, który przewiózł go do kolejnej parafii. Podobnie jak miało to miejsce przy powitaniu orszak otwierał SLOp Toyota Hilux z OSP w Słubicach kierowany przez Druha Michała Dylickiego, następnie podążał samochód z Obrazem, a po nim kolejno GLBM-Rt Ford Transit z OSP w Słubicach kierowany przez Druha Andrzeja Dobaczewskiego, GBM IFA z OSP w Sielcach i GBA Mercedes-Benz Atego z OSP w Słubicach kierowany przez Druha Marka Bogla.

Orszak ze strażakami z parafii w Słubicach dotarł do miejscowości Wólka Wysoka, gdzie czekały już wozy bojowe strażaków z parafii w Sannikach i Policja, którzy poprowadzili Obraz dalej do kościoła.

 

Dołącz do nas
Google+