OSP Słubice
Obraz Matki Bożej przybył do Parafii w Słubicach

Obraz Matki Bożej przybył do Parafii w Słubicach

Zgodnie z zapowiedziami i przewidywanym harmonogramem Obraz Matki Bożej Częstochowskiej przybył do słubickiej parafii punktualnie o godzinie 17:00.

Dziś, 25-go marca, punktualnie o godzinie 17:00 na ul. Wiślanej w Słubicach odbyło się uroczyste przywitanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który przez najbliższą dobę będzie nawiedzał naszą parafię.

Samochód z Obrazem przyjechał do Słubic w eskorcie samochodów strażackich. Orszak otwierał SLOp Toyota Hilux z OSP w Słubicach kierowany przez Druha Michała Dylickiego, następnie podążał samochód z Obrazem, a po nim kolejno GLBM-Rt Ford Transit z OSP w Słubicach kierowany przez Druha Andrzeja Dobaczewskiego, GBA Mercedes-Benz Atego z OSP w Słubicach kierowany przez Druha Marka Bogla, GLM Ford Transit z OSP w Wiączeminie Polskim, SLKw Daewoo Lublin z OSP w Słubicach, użyczony do OSP w Piotrkówku, GLM Ford Transit z OSP w Suchodole i GLM Ford Transit z OSP w Juliszewie.

Na wysokości cmentarza parafialnego kolumna zatrzymała się i obraz na barkach parafian, w procesji prowadzony był do kościoła. W tym czasie do naszych zadań było zabezpieczenie przemarszu i czasowe zamknięcie drogi. Obraz w procesji nieśli również nasi druhowie - Andrzej Markiewicz i Adam Rączka, a ich dowódcą był Druh Marek Tarka. Przy akompaniamencie orkiestry odbyła się procesja. Uczestniczyły w nim również poczty sztandarowe OSP w Słubicach (Przemysław Adamowicz, Leszek Zwierzchowski i Kamil Duda) i OSP w Sielcach oraz pododdział strażaków złożony z przedstawicieli jednostek OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach, OSP w Grzybowie i OSP w Sielcach.

Następnie procesja wraz z Obrazem dotarła do kościoła gdzie odbyło się Nabożeństwo na powitanie. We Mszy Św. udział wziął udział pododdział strażaków wraz z pocztami sztandarowymi. Obok przedstawicieli duchowieństwa, mieszkańców oraz ich gości, udział w powitaniu wzięli również przedstawiciele samorządu Gminy Słubice - Wójt Gminy Krzysztof Dylicki, Przewodnicząca Rady Gminy Katarzyna Milczarek i Wiceprzewodniczący Mariusz Bartos. Uroczystość swoim udziałem uświetniła również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza Druha Szymona Ogrzebacza. W trakcie trwania Nabożeństwa nieustannie wartę przy Obrazie pełnili strażacy ochotnicy.

Dołącz do nas
Google+