OSP Słubice
Przywitanie Obrazu w Parafii Zyck

Przywitanie Obrazu w Parafii Zyck

Od września 2016 roku trwa nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafiach diecezji łowickiej, w skład której wchodzą parafie z gminy Słubice: Parafia Zyck i Parafia Słubice.

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Diecezji Łowickiej to czas, w którym wierni mogą złożyć swoje życie – troski i radości – przed Cudownym Wizerunkiem Królowej, danej narodowi polskiemu jako pomoc i obrona. Nawiedzenie jest realizacją Jasnogórskich Ślubów Narodu i pomocą w dobrym przeżyciu 1050-lecia chrztu Polski oraz Roku Miłosierdzia. Są okazją do osobistego, parafialnego i diecezjalnego oddania się i zawierzenia Królowej Polski w 50 rocznicę Milenijnego Aktu Oddania w niewolę miłości. - przeczytać można na stronie diecezji.

Wczoraj 24-go marca o godzinie 17:00 Obraz przybył do parafii Zyck. Najpierw na granicy parafii został on przyjęty przez konwój samochodów strażackich (OSP Wiączemin Polski, OSP Juliszew, OSP Suchodół, OSP Piotrkówek i 3xOSP Słubice), który zaprowadził obraz do oczekującej niedaleko kościoła procesji.

Następnie procesja wraz z Obrazem dotarła do kościoła gdzie odbyło się nabożeństwo na powitanie. We Mszy Św. udział wziął udział pododdział strażaków wraz z pocztami sztandarowymi, w tym sztandar OSP w Słubicach w składzie Leszek Zwierzchowski, Tomasz Zwierzchowski i Tomasz Robak. Obok przedstawicieli duchowieństwa, mieszkańców oraz ich gości, udział w powitaniu wzięli również przedstawiciele samorządu Gminy Słubice - Wójt Gminy Krzysztof Dylicki, Przewodnicząca Rady Gminy Katarzyna Milczarek i Wiceprzewodniczący Bartosz Jachowicz. Uroczystość swoim udziałem uświetniła również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza Druha Szymona Ogrzebacza.

Już dziś przed godziną 17:00 nastąpi przejazd Obrazu z Parafii w Zycku do Parafii w Słubicach, gdzie od godziny 16:00 odbywać się będzie nabożeństwo oczekiwania.

Dołącz do nas
Google+