OSP Słubice
Obradował Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP

Obradował Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP

Pierwszy kwartał nowego roku powoli dobiega końca. Jest to czas pierwszych podsumowań.

Dziś, 20-go marca, w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Słubicach odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach, któremu przewodniczył Prezes ZOG, Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki.

W obradach obok przedstawicieli wszystkich jednostek z terenu Gminy udział wzięli również: Proboszcz Parafii w Słubicach – Ksiądz Roman Batorski, Proboszcz Parafii w Zycku Polskim – Ksiądz Stanisław Pakieła oraz przedstawiciel Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach – Grzegorz Kobuszewski. Naszą jednostkę reprezentowali: Prezes, Wiceprezes ZOG – Marek Tarka, Wiceprezes, Członek ZOG – Andrzej Markiewicz i Skarbnik, Przewodniczący GKR – Marek Bogiel.

Zgodnie z porządkiem obrad omówione zostały szczegóły włączenia się strażaków w uroczystości związane z nawiedzeniem obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w dwóch parafiach naszej gminy. Podsumowana została również kampania sprawozdawcza oraz przekazana została bieżąca informacja dotycząca sytuacji powodziowej. W trakcie obrad przeanalizowano również udział jednostek z terenu gminy w akcjach ratowniczo-gaśniczych w bieżącym roku (OSP w Słubicach – 7 interwencji). Poruszono również temat terminu zawodów sportowo-pożarniczych.

Przypominamy, że w dniach 24.03-25.03 oraz 25.03.-26.03 odpowiednio w parafiach w Zycku Polskim i Słubicach dojdzie do nawiedzenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Szczegóły przebiegu uroczystości dostępne są w parafiach.

Dołącz do nas
Google+