OSP Słubice
Sucha topola już nie zagraża bezpieczeństwu

Sucha topola już nie zagraża bezpieczeństwu

Uschnięta topola w centrum Słubic już od dłuższego czasu stanowiła poważne zagrożenie, szczególnie przy silnych podmuchach wiatru.

Wielokrotnie odpadały z niej mniejsze gałązki, które spadały na znajdujące się obok chodnik i drogę wojewódzką nr 575. Szczęśliwie nie czyniły one żadnych szkód.

Ostatnia zimowa nawałnica dała zarówno nam jak i właścicielowi terenu wiele do myślenia i poskutkowało to tym, iż niebezpieczne drzewo zostało wreszcie usunięte. Z uwagi na miejsce w jakim rosło, do jego wycięcia niezbędne było czasowe zamknięcie dla ruchu drogi i chodników. Dodatkowym niebezpieczeństwem była znajdująca się nieopodal linia energetyczna.

Wycinką zajęli się wykwalifikowani pilarze, do naszych zadań należało zabezpieczenie drogi, w którym pomogła policja oraz pomoc przy uprzątnięciu z drogi drzewa, tak aby jak najszybciej przywrócić na niej normalny ruch. Wykorzystany został również podnośnik, za pomocą którego na drzewie, w wysokim punkcie, zaczepiona została lina. Przy całej akcji brały udział również ładowarka oraz ciągnik należące do firmy MDJ Marek Tarka.

Usunięcie tego drzewa było bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa poruszających się drogą pojazdów oraz pieszych. Prace zostały wykonane dziś, 4-go marca we wczesnych godzinach porannych, tak aby utrudnienia w ruchu były najmniej odczuwalne.

Dołącz do nas
Google+