OSP Słubice
Druh Jerzy Maciak odszedł na wieczną służbę

Druh Jerzy Maciak odszedł na wieczną służbę

Pożegnania członków wielkiej strażackiej rodziny zawsze bywają trudne, ale również zawsze odbywają się z odpowiednią godnością.

W minioną sobotę, 28-go stycznia przedstawiciele naszej jednostki oraz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach wzięło udział w uroczystościach pogrzebowych Druha Jerzego Maciaka - Dyrektora Zarządu Wykonawczego ZOSP RP. Został on pożegnany z należytą godnością oraz strażackim ceremoniałem.

Wśród pocztów sztandarowych jakie zgromadziły się w kościele Parafialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie znalazł się poczet naszej jednostki w składzie: Marek Bogiel, Leszek Zwierzchowski, Ryszard Zieliński. W tej smutnej uroczystości udział wzięło wielu przedstawicieli Związku, na czele z Prezesem Zarządu Głównego - Waldemarem Pawlakiem. Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach reprezentował Prezes, Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż nasi druhowie, którzy brali udział w zeszłorocznych Mistrzostwach Ochotniczych Straży Pożarnych w Paintballu, mają bardzo miłe wspomnienia związane właśnie ze ś.p. Druhem Dyrektorem. Z pewnością był to człowiek bardzo oddany straży, z wielkim sercem i zaangażowany w życie Związku.

 

Zdjęcia OSP Żychlin i OSP Niepokalanów.

Dołącz do nas
Google+