OSP Słubice
Wizyta w przedszkolu

Wizyta w przedszkolu

Na zaproszenie dyrekcji oraz pracowników Przedszkola Samorządowego w Słubicach odwiedziliśmy najmłodszych pasjonatów pożarnictwa.

Dziś, 16-go stycznia druhny i druhowie (Marek Tarka – Prezes, Aleksandra Witczeska, Ewa Jabłońska, Marek Bogiel, Przemysław Adamowicz) udali się z wizytą do podopiecznych naszego gminnego przedszkola.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo oraz jak ważne dla pieszych są odblaski. Podczas wizyty nasi druhowie przedstawili dzieciom podstawowe informacje o szeroko pojętym bezpieczeństwie oraz zaprezentowali część sprzętu z jakimi na co dzień mają do czynienia. Dodatkowo odbył się pokaz, jak bardzo odblaski poprawiają widoczność osoby. Przy pomocy latarek nasi druhowie oświetlali odblaskowe elementy, które wg. dzieci świeciły w ciemności. Kolejną z atrakcji była wizyta pieska, który również zaopatrzony był w odblaskowe elementy. Najmłodsi mogli obejrzeć sprzęt oraz przymierzyć m.in. hełmy. Na zakończenie podziwiali oni z okna część z naszej floty pojazdów, ponieważ niestety niesprzyjające warunki uniemożliwiły wyjście na zewnątrz.

Ostatnim bardzo miłym dla nas akcentem było wręczenie podziękowania za przybycie, którego dokonała Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Słubicach Jadwiga Zwierzchowska w asyście dzieci. Dodatkowo jesteśmy już umówieni z najmłodszymi na kolejną wizytę przy lepszej pogodzie, kiedy to będą mogli z bliska obejrzeć nasze pojazdy.

Dołącz do nas
Google+