OSP Słubice
Jest szansa na nowy sprzęt - podnośnik koszowy

Jest szansa na nowy sprzęt - podnośnik koszowy

Tegoroczne interwencje związane z wichurami, wiszące nad drogami złamane gałęzie, pozrywane dachy oraz brak podnośnika z koszem na lewym brzegu Wisły, w naszym powiecie, skłoniły nas pod podjęcia trudu poszukiwań i pozyskania takiego sprzętu.

Z założenia nierealne (z uwagi na koszty) jest pozyskanie fabrycznie nowego sprzętu tego typu, dlatego też skupiliśmy się na autach używanych. Chodziło o auto sprawne, które włączyć można będzie do podziału bojowego, i z którego, w razie potrzeby, można będzie prowadzić akcję gaśniczą.

W dniu dzisiejszym do Słubic przyprowadzony został sprzęt marki Star, którego zabudowę stanowi podnośnik hydrauliczny SH-18 (PM18P) wyprodukowany w Fabryce Urządzeń Budowlanych "Bumar" w Koszalinie. Samochód służył dotychczas w Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu oraz w Ochotniczej Straży Pożarnej w Laskach.

Samochód nie stał się jeszcze własnością Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach, ponieważ nie został w 100% sfinansowany. Trwają poszukiwania środków, z których można byłoby dokonać zakupu tego auta. Jeżeli nie uda się ich pozyskać do końca roku samochód niestety nie będzie stanowił naszego wyposażenia.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe tej inicjatywy. Każda kwota będzie dla nas bardzo cenna i mamy nadzieję pozwoli na zakup, i być może doposażenie tego auta. W ramach wsparcia na cele statutowe, wpłat dokonywać można do skarbnika jednostki lub na rachunek bankowy: Bank Spółdzielczy „MAZOWSZE” w Płocku Nr PL 33 9042 1039 0840 0127 2000 0010.

Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu, uda się pozyskać to auto i będzie ono służyło dla dobra społeczeństwa Gminy Słubice i okolic w wymagających interwencji sytuacjach.

Dołącz do nas
Google+