OSP Słubice
Fire Expo 2016

Fire Expo 2016

Kongres Pożarnictwa - Fire Expo został zorganizowany już po raz 13-ty. Poświęcony jest on bezpieczeństwu pożarowemu obiektów budowlanych celem której jest popularyzacja i podnoszenie świadomości pożarowej, wymiana wiedzy i doświadczeń podczas spotkań z praktykami z branży oraz gośćmi specjalnymi każdej z edycji - informują organizatorzy.

W tym wyjątkowym, dla wielu osób związanych z ochroną przeciwpożarową, wydarzeniu udział wzięli również przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Słubice: Michał Dylicki - Sekretarz OSP w Słubicach, Przemysław Adamowicz - Członek OSP w Słubicach oraz Jakub Robak - Wiceprezes OSP w Łaziskach.

Kongres odbył się na PGE Stadionie Narodowym, a Patronatem Honorowym objęli go m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, na czele z Prezesem - Waldemarem Pawlakiem, Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz wielu innych. Partnerami było wiele firm i instytucji związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

W trakcie trwania Kongresu odbyło się wiele ciekawych prezentacji i warsztatów. Nie zabrakło również akcji towarzyszących takich jak m.in. możliwość oddania krwi w mobilnym punkcie krwiodawstwa oraz pokazów firmy z grupy WOLFF, która zaprezentowała wybuchy pyłów, będące symulacją wybuchów w zakładach produkcyjnych. W pokazie zaprezentowano skutki wybuchów pyłów tj. cukier puder i pył węglowy. Zaprezentowano również możliwe techniczne rozwiązania przeciwdziałania ich efektom.

Wśród wystawców z branży przeciwpożarowej pojawili się również przedstawiciele Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz firmy Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego, która zaprezentowała elementy wyposażenia osobistego strażaków, w tym najnowszej technologii hełmy oraz ubrania specjalistyczne. Podczas tego wydarzenia można było również porozmawiać o planowanych nowościach oraz wymienić się spostrzeżeniami na temat produktów firmy.

Zdaniem uczestników podczas kongresu zabrakło większej ilości przedstawicieli firm zajmujących się produkcją i dystrybucją sprzętu dla straży pożarnych. Niestety na Kongres nie dotarli przedstawiciele firmy Franc-Cars, którzy mieli zaprezentować samochody i ich wyposażenie dla potrzeb straży pożarnej.

Podsumowując Fire Expo było wydarzeniem bardzo interesującym i pozwalającym na zdobycie nowego doświadczenia, które może przydać się w przyszłości podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Dołącz do nas
Google+