OSP Słubice
Igrzyska uśmiechu z okazji Dnia Dziecka

Igrzyska uśmiechu z okazji Dnia Dziecka

Na całym świecie, 1 czerwca odbywa się święto dzieci - Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Dziś, 1 czerwca, w ramach gminnego dnia dziecka, na boisku szkolnym w Słubicach odbyły się Igrzyska Uśmiechu, zorganizowane dla uczniów wszystkich szkół z terenu gminy Słubice, tj. Przedszkola Samorządowego w Słubicach, Szkoły Podstawowej w Słubicach, Szkoły Podstawowej w Piotrkówku, Szkoły Podstawowej w Świniarach oraz Publicznego Gimnazjum w Słubicach.

W tym wyjątkowym dla dzieci dniu uczestniczyli również, m.in.: Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki, Przewodnicząca Rady Gminy Słubice - Katarzyna Milczarek, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Jacek Laska, Dyrektorzy i nauczyciele szkół, policjanci oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach - Marek Tarka, Marek Bogiel, Rafał Bogiel, Tomasz Zwierzchowski, Przemysław Adamowicz i Michał Dylicki.

Uczniowie szkół podzieleni byli na grupy, z których każda wcieliła się w rolę innej reprezentacji narodowej. Podczas prezentacji każda z drużyn przybliżyła wiele ciekawych informacji na temat danego kraju czy regionu. Po zakończeniu prezentacji, tak jak na prawdziwej olimpiadzie, zapłoną znicz olimpijski, który przygotowali nasi druhowie.

Na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki oraz pokaz użycia działka dachowego. Później młodzież mogła również spróbować swoich sił przy strącaniu pachołków za pomocą strumienia wody oraz schłodzić się w strumieniach kurtyny wodnej.

Dołącz do nas
Google+