OSP Słubice
IV Międzygminny Rajd Rowerowy

IV Międzygminny Rajd Rowerowy

Rajdy rowerowe wpisały się na stałe w kalendarz imprez odbywających się rokrocznie na terenie gminy Słubice. Dzięki takim imprezom osoby nie zamieszkujące naszej gminy mogą poznać jej urokliwe zakątki, a nasi mieszkańcy mogą im się lepiej przyjrzeć.

Dziś, 21 maja, o godzinie 14:00, ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Mocarzewie wystartowała kolejna, IV już, edycja Międzygminnego Rajdu Rowerowego, którego organizatorem była SOW w Mocarzewie, przy współpracy z samorządem Gminy Słubice i samorządem Gminy Sanniki, a honorowym patronatem objęli go Starostowie powiatów Płockiego i Gostynińskiego.

Odpowiedzialnymi za zapewnienie bezpieczeństwa rajdu byli strażacy z OSP w Słubicach oraz Policjanci z Gostynina i Gąbina.

Trasa rajdu rozpoczęła się w Mocarzewie, następnie przez miejscowości Wólka Wysoka i Grabowiec, uczestnicy dotarli do pierwszego przystanku przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach. Kolejny etap to przejazd z miejscowości Słubice, przez miejscowości Piotrkówek, Leonów, Studzieniec, Łaziska, Wólka Niska, Wólka Wysoka i powrót do miejscowości Mocarzewo.

Na zakończenie rajdu, na uczestników czekała niespodzianka, którą był profesjonalnie przeprowadzony pokaz pierwszej pomocy, przygotowany przez lekarza, oraz poczęstunek.

Rajd przebiegał w bardzo spokojnej i miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy organizatorom za wyjątkową atmosferę oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja rajdu.

Dołącz do nas
Google+