OSP Słubice
Usuwanie gałęzi oraz ptasich gniazd

Usuwanie gałęzi oraz ptasich gniazd

Drzewa są bardzo ważne dla życia człowieka, niektóre piękne i monumentalne, ale czasami mogą być zagrożeniem oraz dużą uciążliwością.

Dziś, 26 lutego, na teren Gminy zadysponowany został 27 metrowy podnośnik z koszem, z prywatnej firmy, w celu usunięcia wielu gałęzi oraz ptasich gniazd z drzew przy ulicy Parkowej w Słubicach. Odpowiednia instytucja środowiskowa wydała pozwolenie na usunięcie gniazd. Duża ilość gniazd była uciążliwa dla okolicznych mieszkańców.

W ramach prac społecznych na rzecz lokalnego samorządu, strażacy z naszej jednostki (Mrek Bogiel, Dominik Mićkowski, Piotr Kaczmarek, Piotr Bogiel, Grzegorz Ryfa, Tomasz Zwierzchowski, Przemysław Adamowicz i Michał Dylicki) zajęli się w pierwszej kolejności usunięciem gniazd i zbędnych gałęzi z kilku drzew przy ul. Parkowej. Usunięte zostały również gałęzie zagrażające linii energetycznej przechodzącej przez plac za naszą strażnicą. Następnie również przy pomocy podnośnika usunięte zostały gałęzie z dwóch drzew przed strażnicą, których niekontrolowanie złamanie groziło z kolei zerwaniem linii telekomunikacyjnej.

Kolejnym punktem, w jakim strażacy usuwali gałęzie, były drzewa zlokalizowane przy drodze gminnej prowadzącej ze Słubic do miejscowości Grabowiec. Na zakończenie prac usunięte zostały gałęzie przy drzewie zlokalizowanym tuż przy Urzędzie Gminy w Słubicach, które mogło powodować niszczenie odremontowanej niedawno elewacji budynku.

Warto wspomnieć, iż podczas prac w okolicy chodnika oraz dróg strażacy dbali również o bezpieczeństwo i w razie konieczności blokowali ruch żeby nie narażać nikogo na niepotrzebne niebezpieczeństwo.

Ciekawostką był fakt, iż pracę rozpoczynaliśmy przy pogodzie iście jesiennej, następnie przyszła zima z obfitymi opadami śniegu, a na zakończenie zawitała wiosna.

Były to kolejne i z pewnością nie ostatnie prace wykonywane, przez druhów OSP w Słubicach, społecznie na rzecz lokalnego społeczeństwa.

Dołącz do nas
Google+