OSP Słubice
1 sierpnia 1944 –Pamiętamy!

1 sierpnia 1944 –Pamiętamy!

Dokładnie 71 lat temu, o godzinie 17:00, wybuchło Powstanie Warszawskie czyli wystąpienie zbrojne przeciwko niemieckiemu okupantowi w Stolicy. W walkach udział brało ok. 50 tys. powstańców. Zginęło ok. 10 tys., a ok. 6 tys. uważa się za zaginionych. W walkach zginęło również ok. 200 tys. ludności cywilnej.

Dziś, 1 sierpnia 2015 roku, punktualnie o godzinie 17:00 – godzina „W”, zawyła syrena zamontowana na naszej strażnicy oraz sygnały dźwiękowe w samochodach: 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego, 369[M]26 SLRt Ford Transit oraz 369[M]53 SLOp Toyota Hilux. Hołd poległym oraz patriotom, którzy podjęli się trudu wyzwolenia zniewolonej ojczyzny oddali również druhowie z jednostki.

Był to jedynie symboliczny gest, ale gest pokazujący, iż wspomnienia tamtych wydarzeń są wiecznie żywe. Tego typu symboliczne gesty, to również bardzo dobra okazja do zainteresowania młodzieży i przypomnienia tragicznych chwil w jakich znajdowało się nasze Państwo.

„Idąc w przyszłość nie zapominajmy o przeszłości”

Dołącz do nas
Google+