OSP Słubice
Wycinka drzew przy Ośrodku Zdrowia w Słubicach

Wycinka drzew przy Ośrodku Zdrowia w Słubicach

Działalność OSP jako stowarzyszenia nie ogranicza się tylko do akcji, do których dysponowani jesteśmy przez MSK, czyli tzw. wyjazdów alarmowych. To również działalność społeczna na rzecz lokalnego społeczeństwa i samorządu.

Dziś, 25 czerwca od wczesnych godzin porannych, wspólnie z wyspecjalizowaną firmą oraz pracownikami Urzędu Gminy, dokonaliśmy usunięcia drzew przy odnowionym Ośrodku Zdrowia w Słubicach.

Drzewa, które zostały wycięte przyczyniały się do niszczenia dachu oraz zapychania rynien, co uniemożliwiało odpływ wód opadowych z dachu. Usunięcie drzew było szczególnie istotne, ponieważ mogły one niszczyć elewację, oddanego niedawno po remoncie, obiektu.

Dzięki wsparciu kolegów z OSP Dobrzyków, dysponujących podnośnikiem koszowym oraz ładowarki firmy MDJ, której właścicielem jest Prezes OSP Słubice - Marek Tarka udało się szybko i bez szkód usunąć drzewa oraz oczyścić teren.

Warto podkreślić, iż druhowie z jednostki byli w ciągłej gotowości i w razie zaistnienia potrzeby wyjazdu do akcji byli do tego przygotowani.

Dołącz do nas
Google+