OSP Słubice
Pokazy z okazji I Gminnego Dnia Dziecka w Słubicach

Pokazy z okazji I Gminnego Dnia Dziecka w Słubicach

Ochotnicze Straże Pożarne powołane zostały do życia przede wszystkim po to aby nieść pomoc potrzebującym, ale są one również bardzo ważnym elementem kulturalnym na terenie każdej gminy. Współpraca z samorządem, szkołami oraz zachęcanie najmłodszych do interesowania się szeroko pojętym bezpieczeństwem to tylko niektóre z elementów realizowanych przez OSP.

Dziś, 29 maja, na kilka dni przed właściwym 1 czerwca, na placu przy szkołach w Słubicach odbył się I Gminny Dzień Dziecka, w którym udział wzięli uczniowie wszystkich szkól z terenu Gminy, w tym Publicznego Gimnazjum w Słubicach, Szkół Podstawowych w Słubicach, Świniarach i Piotrkówku oraz Przedszkola Samorządowego.

Uroczystość wspólnie z placówkami edukacyjnymi zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach, a w jego obchodach, jako zaproszeni goście, uczestniczyli również: Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki, Przewodnicząca Rady Gminy Słubice - Katarzyna Milczarek, Kierownik GOPS - Jacek Laska oraz Radny Rady Gminy Słubice, Przewodniczący Komisji Oświaty i jednocześnie nauczyciel - Łukasz Bartosiak.

Dzień Dziecka rozpoczął się od krótkiej części oficjalnej oraz wręczenia nagród w konkursach. Nagrody dla zwycięzców wręczyli Wójt Gminy - Krzysztof Dylicki oraz Przewodnicząca - Katarzyna Milczarek.

Podczas takiego wydarzenia nie mogło zabraknąć atrakcji dla dzieci i młodzieży. Poskakać można było na dmuchanych zjeżdżalniach, spróbować siła na niesfornym byku, wykonywać różnorakie przewroty na trampolinach spróbować swoich sił na boiskach orlika i innych grach sprawnościowych oraz wspinać się na ściance wspinaczkowej. Miło nam poinformować, że jedną z ciekawszych atrakcji, cieszących się dużym zainteresowaniem był pokaz sprzętu naszej jednostki. Przy szkole pojawiliśmy się samochodami GBA Mercedes-Benz Atego oraz SLOp Toyota Hilux - wraz z łodziom.

Na miejscu rozwinęliśmy linię główną z jednego odcinka W-75 oraz jedną linię gaśniczą W-52, jedną linię dla najmłodszych W-25 oraz kurtynę wodną. Jednak największą atrakcją było podawanie wody z działka zamontowanego na dachu samochodu bojowego.

Dodatkowo dzieci mogły zwiedzić wnętrze samochodów, przymierzyć hełmy, maski, rękawice oraz inne elementy wyposażenia osobistego. Atrakcją dla najmłodszych były również sygnały świetlne i dźwiękowe oraz możliwość wygłaszania komunikatów przez megafon zamontowany na pojeździe.

Naszą jednostkę podczas pokazów reprezentowali: Michał Dylicki, Rafał Górecki, Grzegorz Ryfa oraz Zenon Zieliński.

Dołącz do nas
Google+