OSP Słubice
5. rocznica powodzi w Świniarach

5. rocznica powodzi w Świniarach

Dokładnie 5 lat temu Wisła przerwała wał przeciwpowodziowy w miejscowości Świniary w gminie Słubice, zalewając w ten sposób ponad 20 miejscowości w gminach Słubice oraz Gąbin.

Po tych tragicznych wydarzeniach z inicjatywy Strażaków z OSP Wiączemin Polski wybudowana została kapliczka symbolizująca miejsce, w którym rozpoczęły się te tragiczne chwile. Rokrocznie strażacy z tej jednostki w porozumieniu z księdzem Parafii w Zycku, w dzień przerwania wału, organizują Mszę Świętą przy tej kapliczce.

W tegorocznych uroczystościach uczestniczyli: Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki wraz z małżonką, Radny Rady Gminy Słubice, Sołtys Sołectwa Świniary - Ryszard Ziółkowski, Sołtys Sołectwa Wiączemin Polski - Małgorzata Cichosz, Prezes OSP Wiączemin Polski - Józef Kluge, Naczelnik OSP Wiączemin Polski - Ryszard Olczak, poczty sztandarowe: OSP Słubice, OSP Wiączemin Polski, OSP Piotrkówek, OSP Juliszew i OSP Troszyn Polski oraz okoliczni mieszkańcy. Poczty sztandarowe poprowadził Komendant Gminny ZOSP RP w Słubicach - Wiesław Cichosz. W skład pocztu sztandarowego OSP Słubice weszli: Prezes - Marek Tarka, Sekretarz - Michał Dylicki oraz Tomasz Zwierzchowski.

Mszę Świętą odprawił Proboszcz Parafii pw. Św. Michała w Zycku - Stanisław Pakieła. W trakcie Eucharystii modlono się m.in. o to aby tragiczne wydarzenie z 2010 roku nigdy więcej nie miały miejsca. Modlono się również o strażaków, którzy ofiarnie i bezinteresownie nieśli pomoc mieszkańcom, kiedy woda zagrażała ich bezpieczeństwu.

Po zakończeniu uroczystości wszystkim strażakom za udział podziękował Naczelnik jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiączeminie Polskim - Ryszard Olczak.

Dołącz do nas
Google+