OSP Słubice
Udany Międzygminny Rajd Rowerowy

Udany Międzygminny Rajd Rowerowy

Zainteresowanie rajdami pieszymi i rowerowymi z roku na rok jest co raz większe. Bardzo cieszy fakt, że wielu z uczestników to dzieci i młodzież, którzy zamiast siedzieć w domu przed komputerem lub telewizorem wolą wsiąść na rower i aktywnie spędzić czas.

Dziś, 16 maja, odbyła się kolejna, trzecia edycja Międzygminnego Rajdu Rowerowego, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie, przy wsparciu z Wójtem Gminy Słubice - Krzysztofem Dylickim i Wójtem Gminy Sanniki - Gabrielem Wieczorkiem oraz pod honorowym patronatem Starosty Płockiego - Mariusza Bieńka i Starosty Gostynińskiego - Tomasza Matuszewskiego.

Za bezpieczeństwo uczestników na trasie rajdu odpowiadali druhowie z OSP Słubice (Krzysztof Dobaczewski, Marek Bogiel, Michał Dylicki, Piotr Kaczmarek, Sebastian Margol, Michał Kamiński, Zenon Zieliński, Krzysztof Kaczmarek i Grzegorz Ryfa), druhowie z OSP Juliszew oraz Policja.

Rajd rozpoczął się w Mocarzewie, następnie uczestnicy przemieścili się na plac przy szkole w Słubicach, a później do miejscowości Piotrkówek, gdzie do rajdu dołączali kolejni uczestnicy. Zakończeniem trasy rajdu był plac przy strażnicy OSP Wiączemin Polski, gdzie uczestnicy mogli posilić się po trudach rajdu.

Zakończeniem całego wydarzenia były mecze w piłkę nożną, które rozegrali samorządowcy Gminy Słubice z samorządowcami z Gminy Sanniki, młodzież z gimnazjum w Słubicach z młodzieżą z gimnazjum w Sannikach oraz dzieci ze szkół podstawowych ze Słubic i Sannik.

Samorządowcy ze Słubic wysoko pokonali samorządowców ze Sannik. Puchar za zwycięstwo ufundowany przez Starostę Płockiego Mariusza Bieńka wręczył zwycięskiej drużynie Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki, natomiast puchar pokonanym wręczył Starosta Gostyniński - Tomasz Matuszewski.

W kategorii gimnazjalistów również wysokie zwycięstwo odnieśli reprezentanci Słubic, za co z rąk Krzysztofa Dylickiego odebrali puchar Wójta Gminy Słubice.

W ostatniej kategorii obserwowaliśmy najbardziej wyrównany i zacięty pojedynek, którego zwycięzcę wyłoniła dopiero seria rzutów karnych. Ostatecznie lepsi okazali się reprezentanci Gminy Sanniki. Puchar zwycięzcą wręczyła Przewodnicząca Rady Gminy Sanniki - Wanda Milczarek.

Na zakończenie organizatorzy przygotowali bardzo miłą niespodziankę, wręczyli wspierającym to wydarzenie osobą oraz organizacjom okolicznościowe podziękowania. W imieniu naszej jednostki podziękowanie odebrał Sekretarz - Michał Dylicki.

W pikniku kończącym Rajd obok Gospodarza, Wójta Gminy Słubice - Krzysztofa Dylickiego i Starosty Gostynińskiego - Tomasza Matuszewskiego uczestniczyli również m.in. Przewodnicząca Rady Gminy Słubice - Katarzyna Milczarek, Przewodnicząca Rady Gminy Sanniki - Wanda Milczarek, Radni Rady Gminy Słubice, strażacy z jednostek OSP Słubice, OSP Juliszew, OSP Wiączemin Polski, dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu gminy Słubice oraz wiele, wiele innych.

Dołącz do nas
Google+