OSP Słubice
Oddaliśmy krew w Gąbinie

Oddaliśmy krew w Gąbinie

W niedzielny poranek, 1 marca, na gąbińskiej starówce zrobiło się bardzo czerwono i to nie tylko z uwagi na strażaków, ale również wielu innych ludzi dobrej woli, którzy postanowili oddać krew dla czteroletniej Ani z Gąbina, chorującej na białaczkę.

Organizatorami akcji byli: Rodzina Ani, Ochotnicza Straż Pożarna w Gąbinie oraz Przedszkole Samorządowe w Gąbinie. W zbiórce udział brali również Strażacy Ochotnicy z zaprzyjaźnionych jednostek. W Gąbinie nie zabrakło też Strażaków z gminy Słubice. Swoich reprezentantów posiadali: Ochotnicza Straż Pożarna ze Słubic, Ochotnicza Straż Pożarna z Wiączemina Polskiego oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Juliszewa. Naszą jednostkę reprezentowali: Druh Marek Tarka - Prezes, Druh Krzysztof Dobaczewski, Druh Marek Bogiel, Druhna Aleksandra Witczeska, Druhna Ewa Jabłońska, Druh Jacek Górecki oraz Druh Michał Dylicki.

Zbiórka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, które znacznie przekroczyło możliwości pracowników oraz samego ambulansu do pobierania krwi. Wiele osób mimo szczerych chęci nie mogło oddać krwi z uwagi na choroby, własne bezpieczeństwo lub z innych przyczyn. Ostatecznie 48 osób oddało ponad 21,5 litrów krwi.

Pamiętajmy, że krew potrzebna jest nieustannie. Można ją oddawać średnio co 2 miesiące i nie tylko podczas tego typu zbiórek, ale również na co dzień w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Płocku, które mieści się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku (Płock-Winiary).

Między innymi podczas tego typu akcji widać, że Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych stanowią jedną wielką rodzinę, na którą zawsze można liczyć.

Podczas zbiórki obok samego oddania krwi uzbroić się trzeba było w cierpliwość. Oczekiwanie w kolejce zajmowało w większości ponad 2 godziny, ale jak wszyscy zgodnie podkreślali - było warto!!

Za zdjęcia dziękujemy portalowi Teraz Gąbin, a więcej zdjęć oraz informacji można znaleźć TUTAJ.

Dołącz do nas
Google+