OSP Słubice
Usunięcie drzewa w Jamnie

Usunięcie drzewa w Jamnie

Stare, spróchniałe i pochylone w kierunku drogi lub zabudowań drzewa mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, życia i mienia ludzkiego. Dziś, 16 lutego w godzinach porannych pomagaliśmy wyspecjalizowanej ekipie zajmującej się wycinką w usunięciu jednego z drzew w miejscowości Jamno.

Drzewo znajdowało się przy drodze powiatowej przebiegającej przez miejscowość Jamno. Mimo dużo mniejszego, niż na drodze wojewódzkiej natężenia ruchu niezbędne było czasowe zamknięcie ruchu na fragmencie drogi oraz właściwe jej oznakowanie.

Cała operacja możliwa była dzięki pomocy podnośnika, który jest na wyposażeniu OSP Dobrzyków. W czasie kiedy pilarze obcinali pojedyncze konary oraz powalali główny pień my zabezpieczaliśmy miejsce. Następnie dzięki wsparciu sprzętu z prywatnej firmy MDJ, której właścicielem jest Prezes OSP Słubice - Marek Tarka, udało się sprawnie usunąć powalone drzewo.

Ruch na drodze został przywrócony, nikt nie odniósł obrażeń oraz nie zostało zniszczone mienie. W trakcie całej tej "akcji" jednostka była w ciągłej dyspozycji i w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia była gotowa do działania.

Dołącz do nas
Google+