OSP Słubice
Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2014

Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2014

Wczoraj, 1 czerwca w Słubicach, na placu przy Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II i Publicznym Gimnazjum w Słubicach odbyła się kolejna edycja zmagań sportowych członków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Słubice.

W zmaganiach udział wzięły cztery drużyny seniorskie, męskie: OSP Słubice, OSP Łaziska, OSP Juliszew oraz OSP Wiączemin Polski. W tegorocznych zawodach wystartowała zaledwie jedna Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – MDP Łaziska.

Zgodnie z harmonogramem, zawody rozpoczęły się od zbiórki i meldunku, który Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Słubicach – Wiesław Cichosz złożył dowódcy drużyny sędziowskiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Następnie przystąpiono do realizacji poszczególnych konkurencji.
Faktyczne zmagania sportowo pożarnicze rozpoczęły się od sztafety, przygotowanej wokół boiska piłkarskiego. Po tej części konkurencji na prowadzeniu znajdowała się jednostka OSP Łaziska przed naszą jednostką z przewagą niespełna 6 sekund. Na kolejnych miejscach uplasowały się odpowiednio drużyny OSP Juliszew i OSP Wiączemin Polski.

Drugą, bardziej widowiskową zdaniem publiczności częścią była tzw. „bojówka”, która polegała na budowie linii ssawnej od stanowiska z wodą do motopompy, budowy głównej linii z dwóch odcinków węża W-75, zakończonej rozdzielaczem, oraz budowy dwóch linii gaśniczych, każdej składającej się z dwóch odcinków W-52. Zadanie kończyło się w chwili gdy pierwsza rota strumieniem wody dokonała obrócenia tarczy, a druga rota, również strumieniem wody spowodowała przewrócenie czterech różnej wysokości słupków. W tej części najlepsza okazała się nasz jednostka, która odrobiła stratę ze sztafety i o kilkadziesiąt setnych sekundy wyprzedziła drużynę OSP Łaziska.

Po każdej z konkurencji seniorskich miał miejsce odpowiednik tej konkurencji dla juniorów z MDP. Warto pamiętać, że zarówno sztafeta jak i „bojówka” dla MDP znacząco różnią się od tych przygotowanych dla druhów z OSP.

Ostateczne wyniki Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych 2014:

Drużyny seniorskie, męskie:
1. OSP Słubice
2. OSP Łaziska
3. OSP Juliszew
4. OSP Wiączemin Polski

Drużyny juniorskie, męskie:
1. MDP Łaziska

Drużyna z naszej jednostki wystąpiła w składzie: Marek Bogiel – Dowódca oraz Michał Kamiński, Rafał Bogiel, Maciej Wawrzyńczak, Bartłomiej Tomasik, Piotr Bogiel, Sebastian Margol, Sebastian Chaber i Krzysztof Dobaczewski.
Dodatkowo w tym wyjątkowym dla strażaków ochotników dniu uczestniczyli również: Marek Tarka – Prezes Zarządu jednostki OSP Słubice, Andrzej Markiewicz – Wiceprezes oraz Michał Dylicki – Sekretarz. W imieniu Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w zawodach uczestniczył m.in. Krzysztof Dylicki – Sekretarz ZG ZOSP RP, a Radę Gminy Słubice reprezentowała m.in. Przewodnicząca Komisji ds. Bezpieczeństwa – Katarzyna Milczarek.

Całość tego wielkiego strażackiego święta uświetniała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza – Szymona Ogrzebacza, która po raz kolejny dała bardzo ciekawy występ.

Dołącz do nas
Google+