OSP Słubice
Sportowe zmagania strażaków z gminy Słubice

Sportowe zmagania strażaków z gminy Słubice

Tradycyjną częścią strażackiego kalendarza w ciągu roku są zawody strażackie. Tegoroczna edycja odbyła się w minioną niedzielę, 8-go września na boisku Szkoły Podstawowej w Słubicach.

W zmaganiach udział wzięły trzy drużyny seniorskie męskie, które reprezentowały jednostki: OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach oraz OSP w Juliszewie. Do rywalizacji nie przystąpiły drużyny OSP w Wiączeminie Polskim, OSP w Piotrkówku oraz OSP w Grzybowie. Opady deszczu i ciemne chmury nie sprzyjały zawodnikom, lecz nie wpłynęło to na końcowe wyniki rywalizacji.

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Płocku, w której skład weszli: bryg. Rafał Szrajber – Sędzia Główny, st. kpt. Michał Sobociński, st. kpt. Albert Lejman, mł. asp. Łukasz Szymański, mł. asp. Kamil Krzywkowski i sek. Adam Kossobudzki.

Drużyny stratowały w następującej kolejności: OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach i OSP w Juliszewie, kolejno wykonując sztafetę pożarniczą, a następnie ćwiczenie bojowe. W sztafecie pożarniczej drużyny uzyskały następujące rezultaty:

OSP w Słubicach – 75,15 pkt
OSP w Łaziskach – 80,00 pkt
OSP w Juliszewie – 92,00 pkt
W ćwiczeniu bojowym drużyny uzyskały poniższe wyniki:

OSP w Łaziskach – 51,80 pkt
OSP w Słubicach – 59,30 pkt
OSP w Juliszewie – 66,30 pkt
Ostateczna klasyfikacja po zakończeniu zawodów przedstawiała się następująco:

OSP w Łaziskach – 131,80 pkt
OSP w Słubicach – 134,45 pkt
OSP w Juliszewie – 158,30 pkt
Zawody zakończyła zbiórka druhów, którą poprowadził Komendant Gminny Wiesław Cichosz. Złożył on meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego Krzysztofowi Dylickiemu. Następnie protokół z zawodów odczytał Sędzia Główny bryg. Rafał Szrajber, a nagrody wręczył Wójt Gminy Słubice Jacek Kozłowski.

Nasza drużyna wystartowała w składzie: Krzysztof Dobaczewski – dowódca, Przemysław Adamowicz, Michał Kamiński, Rafał Bogiel, Sebastian Chaber, Tomasz Zwierzchowski, Tomasz Robak, Kamil Duda. Serdeczne podziękowania i gratulacje. Podziękowania należą się również wszystkim tym, którzy nie startowali w zawodach, a czynnie wspierali drużynę.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/wydarzenia/sportowe-zmagania-strazakow-z-gminy-slubice/

Dołącz do nas
Google+