OSP Słubice
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Zmagania strażaków w zawodach są na stałe wpisane do kalendarza imprez gminnych, jak i strażackich na terenie gminy.

Dziś, 3-go czerwca odbyła się kolejna edycja zawodów. Strażacy, tradycyjnie już, spotkali się na placu przy Szkole Podstawowej w Słubicach. W tegorocznych zmaganiach udział wzięły 3 drużyny: OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach i OSP w Juliszewie, które rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz rozwinięcie bojowe. Zwyciężała drużyna, która uzyskała krótszy sumaryczny czas w obydwu konkurencjach. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska złożona z oficerów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, w skład której weszli: Naczelnik Wydziału Organizacyjno – Kadrowego – st. kpt. Edward Mysera. - Sędzia Główny, mł. bryg. Rafał Szrajber, st. kpt. Michał Sobociński i st. sekc. Paweł Włochowski.

Przed rozpoczęciem Zawodów Komendant Gminny – Wiesław Cichosz złożył meldunek o gotowości drużyn do odbycia zawodów na ręce Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztofa Dylickiego. Następnie miały miejsce dwa bardzo miłe elementy. Pierwszym z nich było wręczenie symbolicznych statuetek dla jednostek, które wspierały organizatorów w zawodach Wrak Race, w ramach Polskiej Ligi Wraków/Motociekawy, 20-go maja na terenie naszej gminy. Wręczenia statuetek dokonał Adam Mrożkiewicz, a odbierali je: w imieniu OSP w Słubicach – Prezes Marek Tarka,nw imieniu OSP Juliszew – Prezes Wiesław Świderski, w imieniu OSP w Łaziskach – Naczelnik Wiesław Cichosz, a w imieniu samorządu gminy Wójt Gminy Słubice, Prezes ZOG ZOSP RP w Słubicach Krzysztof Dylicki. Ten symboliczny gest pokazuje, że organizatorzy Wrak Race w ramach Polskiej Ligi Wraków/Motociekawy to ludzie z pasją – tak jak my strażacy. Dziękujemy! Drugim z miłych momentów było uroczyste wręczenie zaświadczeń potwierdzających ukończenie Szkolenia Podstawowego Strażaków Ratowników OSP. Wręczenia dokonali Prezes ZOG – Krzysztof Dylicki, Wiceprezes – Marek Tarka oraz Członkowie Zarządu Andrzej Markiewicz i Wiesław Świderski. Zaświadczenia odebrała trójka naszych przedstawicieli: Ewa Jabłońska, Kamil Duda i Tomasz Robak. Serdecznie gratulujemy.

Rywalizacja rozpoczęła się od zmagań w sztafecie, gdzie zawodnicy rywalizowali na torze o długości 350 m. Tor podzielony był na 7 części, każda o długości 50 m. Dodatkowo w każdej części znajdowała się przeszkoda jaką należało pokonać, czyli każdy z zawodników miał do pokonania jedną z nich. Kolejność przeszkód była następująca: podłączenie węża W-75 do nasady wlotowej rozdzielacza, płotek lekkoatletyczny, rów, nad którym należało przeskoczyć, tyczki, które należy pokonać slalomem, równoważnia, ściana, podłączenie węża W-52 do nasady wylotowej rozdzielacza oraz połączenie z prądownicą.

Klasyfikacja sztafety pożarniczej:

1. OSP Słubice - 73,00 pkt.
2. OSP Juliszew - 74,30 pkt.
3. OSP Łaziska - 78,30 pkt.

Drugą konkurencją było rozwinięcie bojowe od zbiornika wodnego. Zawodnicy mieli za zadanie zbudowanie linii ssawnej, z dwóch odcinków W-110, zakończonej smokiem, linii główniej z dwóch odcinków W-75 zakończonej rozdzielaczem oraz dwóch linii gaśniczych, każda po dwa odcinki W-52 , zakończonych prądownicami. Prądownicy mieli za zadanie obrócić/złamać tarczę oraz przewrócić słupki.

Klasyfikacja rozwinięcia bojowego:

1. OSP Słubice - 50,40 pkt.
2. OSP Juliszew - 57,00 pkt.
3. OSP Łaziska - 64,40 pkt.

Finalnie klasyfikacja Gminny Zawodów Sportowo-Pożarniczych 2018 w Słubicach przedstawiała się następująco:

1. OSP Słubice - 123,40 pkt.
2. OSP Juliszew - 131,30 pkt.
3. OSP Łaziska - 142,70 pkt.

Nasza zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Dowódca – Krzysztof Dobaczewski, Przemysław Adamowicz, Kamil Duda, Piotr Bogiel, Tomasz Zwierzchowski, Rafał Bogiel, Tomasz Robak, Rafał Górecki i Sebastian Chaber. Serdecznie gratulujemy godnej postawy i osiągniętego rezultatu. Należy Również wspomnieć, iż ostatnia drużyna startująca w tzw. bojówce – OSP Łaziska, trafiła na niesprzyjające warunki i w trakcie ich startu zaczął intensywnie padać deszcz i grad. Druhowie jednak dzielnie dokończyli zadanie i ukończyli zawody

Zawody zakończyły się złożeniem meldunku, odczytaniem protokołu komisji sędziowskiej zawodów oraz wręczeniem nagród i okolicznościowych dyplomów.

Dołącz do nas
Google+