OSP Słubice
V Międzygminny Rajd Rowerowy

V Międzygminny Rajd Rowerowy

Międzygminne rajdy rowerowe organizowane przez Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie wpisały się już w tradycję naszej gminy.

Dziś, 13-go maja o godzinie 14:00 z Mocarzewa wystartował kolejny rajd rowerowy, który w tym roku nosił hasło "Z Wisłą w tle". Jego organizatorem był Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie, patronatem objęli go starostowie płocki - Mariusz Bieniek i gostyniński - Tomasz Matuszewski, a przy organizacji pomogli Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki i Wójt Gminy Sanniki - Gabriel Wieczorek. Tradycyjnie nasza jednostka, wspólnie z policją z Płocka, Gostynina i Gąbina odpowiadała za jego zabezpieczenie.

Rajd rozpoczął się dla nas bardzo miłym wyróżnieniem. Z uwagi na to, iż uczestniczymy w rajdach od początku, organizatorzy obdarowali nas pięknym obrazem oraz okolicznościowym adresem.

Trasa rajdu przebiegała odpowiednio z Mocarzewa przez Słubice, gdzie uczestnicy spotkali się przy Gminnej Bibliotece w Słubicach, następnie przez miejscowości Piotrkówek, Rybaki, Zyck Nowy, Leonów, Studzieniec, Wólka Wysoka, Wólka Niska i meta w Mocarzewie. Warto wspomnieć, iż część trasy przebiegała wzdłuż wału przeciwpowodziowego, w pięknym i malowniczym sąsiedztwie Wisły.

Po zakończeniu rajdu organizatorzy zaprosili na wspólny poczęstunek. Wtedy wręczono również okolicznościowy adres z podziękowaniem dla Wójta Gminy Słubice - Krzysztofa Dylickiego.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować miłej Pani Policjant i Panu Policjantowi z Wydziału Ruchu Drogowego w Płocku, z którymi bezpiecznie udało nam się przebyć całą trasę rajdu. Dziękujemy organizatorom za wyróżnienie i gratulujemy organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Ze wstępnych szacunków wynika, iż w tegorocznej edycji rajdu udział wzięło ponad stu uczestników!

Ze strony naszej jednostki nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie: Krzysztof Dobaczewski - Naczelnik, Przemysław Adamowicz, Michał Dylicki, Piotr Kaczmarek, Sebastian Chaber, Marek Bogiel i Andrzej Dobaczewski, który całą trasę pokonał na rowerze wspólnie z uczestnikami rajdu.

Dołącz do nas
Google+