OSP Słubice
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze już za nami

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze już za nami

Zawody Sportowo-Pożarnicze są okazją do spotkania, ale również jest to element sportowej rywalizacji, w której uczestniczą członkowie OSP.

Dziś, 30-go kwietnia o godzinie 14:00, na boisku szkolnym w Słubicach odbyła się kolejna edycja Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W zmaganiach udział wzięły 4 drużyny: OSP Słubice, OSP Łaziska, OSP Wiączemin Polski i OSP Juliszew.

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska Państwowej Straży Pożarnej w składzie: mł. bryg. Rafał Szrajber - Sędzia Główny, kpt. Edward Mysera, st. kpt. Michał Sobociński i st. kpt. Albert Lejman. Zawody obserwowali również przedstawiciele ZOG ZOSP RP w Słubicach, m.in.: Prezes, Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki, Komendant Gminny - Wiesław Cichosz, Wiceprezes, Prezes OSP w Słubicach - Marek Tarka oraz Członkowie - Józef WalewskiRyszard Olczak, Marek Muras, Jarosław Lenarcik i Dariusz Woliński.

Przed rozpoczęciem zmagań odbyła się zbiórka dowódców drużyn z komisją sędziowską, gdzie wylosowana została kolejność startu. Jako pierwsza startowała drużyna OSP Juliszew, następnie OSP Łaziska, OSP Wiączemin Polski i OSP Słubice.

Naszą jednostkę reprezentowała drużyna w składzie: Marek Bogiel - Dowódca, Przemysław Adamowicz, Krzysztof Kaczmarek, Piotr Kaczmarek, Rafał Bogiel, Bartłomiej Tomasik, Tomasz Zwierzchowski, Sebastian Chaber i Piotr Bogiel.

Pierwszą konkurencją była sztafeta pożarnicza. Punktacja przyznawana była na podstawie osiągniętych czasów w przeliczeniu 1 s - 1 pkt.. Zwyciężała drużyna, która zdobyła mniej punktów. Po pierwszej konkurencji klasyfikacja przedstawiała się następująco:

 1. OSP Juliszew - 71,3 pkt.
 2. OSP Łaziska - 72,0 pkt.
 3. OSP Słubice - 76, 3 pkt.
 4. OSP Wiączemin Polski - 85,0 pkt.

Drugą konkurencją było ćwiczenie bojowe, które składało się z budowy linii ssawnej, budowy linii głównej i dwóch linii gaśniczych. W tej konkurencji klasyfikacja przedstawiała się następująco:

 1. OSP Łaziska - 52,0 pkt.
 2. OSP Juliszew - 55,5 pkt.
 3. OSP Słubice - 60,0 pkt.
 4. OSP Wiączemin Polski - 70 pkt.

Klasyfikacja generalna przedstawiała się następująco:

 1. OSP Łaziska - 124,0 pkt.
 2. OSP Juliszew - 126,8 pkt.
 3. OSP Słubice - 136,3 pkt.
 4. OSP Wiączemin Polski - 155,0 pkt.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim drużynom uczestniczącym w zawodach. Warto podkreślić, iż OSP Słubice jest jedyną jednostką biorącą udział w dzisiejszych zawodach, która włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i stanowi bezpośrednie zaplecze dla Państwowej Straży Pożarnej.

Dołącz do nas
Google+