OSP Słubice
Mistrzostwa w paintballu - dzień 2

Mistrzostwa w paintballu - dzień 2

Wczoraj w gminie Łąck rozpoczęły się V Regionalne Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych w Paintballu, w których uczestniczy nasza drużyna.

Drużyna w składzie Michał Dylicki - dowódca, Piotr Bogiel, Sebastian Chaber, Bartłomiej Tomasik i Krzysztof Kaczmarek przystąpiła dziś do praktycznych ćwiczeń oraz rywalizacji w kilku konkurencjach.

Drugi dzień mistrzostw rozpoczął się wcześnie rano. Zawodnicy przemieścili się do miejscowości Matyldów, gdzie odbywały się części praktyczne zawodów. Drużyny kolejno przemieszczały się po poszczególnych punkach, gdzie szkoliły się z różnych kategorii przydatnych w codziennej służbie i działalności OSP.

Podczas ćwiczeń drużyny wykazywały się znajomością i poznawały nowe elementy m.in. musztry, udzielania pierwszej pomocy potrzebującym, regulacji ruchem drogowym. Poszczególną tematykę szkoleń realizowali odpowiednio zawodowi żołnierze, lekarz oraz policjant z sekcji ruchu drogowego. Ponadto drużyn rywalizowały ze sobą na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, w parku linowym oraz na polu gry w paintball. Dodatkowo na chętne osoby czekała komora rozgorzeniowo-dymowa, która symulowała realne warunki podczas pożarów w pomieszczeniach zamkniętych. Realne było m.in. zagrożenie, ogień, temperatura (sięgająca kilkuset stopni) oraz pełne wyposażenie i umundurowanie strażaków. Zebrani mogli również obserwować pokaz praktycznego zastosowania mgły wodnej podczas akcji gaśniczej.

Wszystkie zadania były punktowane i oceniane przez specjalistów w danej dziedzinie. Wyniki zmagań zespołów znane będą jutro.

Atrakcją był przylot na miejsce zawodów wiatrakowca, będącego na wyposażeniu OSP Baranów, która również brała udział w zmaganiach.

Dzisiejszym poczynaniom ochotników przyglądali się m.in. Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej - Waldemar Pawlak, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - Karol Podleśny i Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku - Jerzy Maciak. W przygotowaniu tego przedsięwzięcia pomagali druhowie z OSP w Zaździerzu oraz OSP w Żychlinie.

Dołącz do nas
Google+