OSP Słubice
Kolejna edycja Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych już za nami

Kolejna edycja Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych już za nami

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbywają się co rok. Nie inaczej jest i na terenie Gminy Słubice.

Dziś, 24 kwietnia o godzinie 14:00 na boisku przy szkole w Słubicach odbyła się kolejna ich edycja. W tegorocznej rywalizacji udział wzięły 4 drużyny, w kategorii męskiej. Drużyny rywalizowały w dwóch, konkurencjach, sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym, w następującej kolejności: OSP Łaziska, OSP Wiączemin Polski, OSP Juliszew i OSP Słubice.

Zmagania druhów nadzorowała komisja sędziowska złożona z przedstawicieli Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku w składzie: kpt. Edward Mysera – Sędzia Główny, mł. bryg. Rafał Szrajber, kpt. Albert Lejman, kpt. Michał Sobociński, sekc. Paweł Włochowski – członkowie komisji.

Zmierzony drużynom czas był przeliczany na punkty (1 sek. – 1 pkt.). Zwycięzcą poszczególnych konkurencji oraz całych zawodów była drużyna z najmniejszą ilością punków (najkrótszym sumarycznym czasem po dwóch konkurencjach)

Po zakończeniu pierwszej konkurencji klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1. OSP Słubice – 70,4 pkt.
2. OSP Łaziska – 74,3 pkt.
3. OSP Juliszew – 75,6 pkt.
4. OSP Wiączemin Polski – 83,2 pkt.

Klasyfikacja drugiej konkurencji:

1. OSP Słubice – 48,3 pkt.
2. OSP Juliszew – 64,2 pkt.
3. OSP Wiączemin Polski – 74,2 pkt.
4. OSP Łaziska – 83,8 pkt.

Klasyfikacja generalna:

1. OSP Słubice – 118,7 pkt.
2. OSP Juliszew – 139,8 pkt.
3. OSP Wiączemin Polski – 157,4 pkt.
4. OSP Łaziska – 158,1 pkt.

Drużyna OSP w Słubicach wystartowała w następującym składzie: Marek Bogiel – dowódca, Krzysztof Dobaczewski, Piotr Bogiel, Kamil Duda, Sebastian Chaber, Rafał Bogiel, Bartłomiej Tomasik, Rafał Górecki, Sebastian Jabłoński.

Zawodą bacznie przyglądali się również: Prezes ZOG ZOSP RP w Słubicach, Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki, Wiceprezes, Prezes OSP w Słubicach - Marek Tarka, Komendant Gminny - Wiesław Cichosz, Przewodnicząca Rady Gminy w Słubicach - Katarzyna Milczarek oraz Wiceprezes OSP w Słubicach - Andrzej Markiewicz.

Wszystkim drużynom należą się brawa za udział i walkę w tych zmaganiach oraz za ich wzorowe przygotowanie, co podkreśliła komisja sędziowska w swoim protokole.

Dołącz do nas
Google+