OSP Słubice
Przygotowania do zawodów sportowo-pożarniczych

Przygotowania do zawodów sportowo-pożarniczych

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze zbliżają się wielkimi krokami. Już za nieco ponad tydzień czasu strażacy ochotnicy z naszej gminy rywalizować będą w sportowo-pożarniczych konkurencjach.

Dziś, 16 kwietnia, druhowie z naszej jednostki kontynuowali przygotowania do Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, której już 24 kwietnia, o godzinie 14:00 odóędą się na boisku przy szkole w Słubicach.

Zawody składają się z dwóch konkurencji, z których bardziej widowiskowe jest rozwinięcie bojowe. W zawodach udział bierze 9 zawodników (łączenie z dowódcą oraz zawodnikiem rezerwowym). Zwycięża drużyna, która osiągnie najkrótszy łączny czas po dwóch konkurencjach. Warto zauważyć, iż konkurencje wykonywać trzeba uważnie, ponieważ za złe wykonanie zadania grożą punkty karne.

Po dzisiejszych ćwiczeniach jesteśmy pełni optymizmu, chociaż nie brakuje również błędów, ale wierzymy, że do czasu zawodów zostaną one wyeliminowane.

Zapraszamy wszystkich do dopingowania drużyn 24 kwietnia. Zapraszamy również najmłodszych, którzy po zakończeniu zawodów będą mieli możliwość pooglądać samochody i sprzęt pożarniczy.

Dołącz do nas
Google+