OSP Słubice
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze już za nami

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze już za nami

Uczestnictwo w zawodach sportowo-pożarniczych rangi powiatowej to wielki prestiż, zarówno dla startującej w nich drużyny oraz prezentacja i promocja jednostki w skali powiatu.

W minioną sobotę, 5 września na stadionie LKS Świt Staroźreby odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, których organizatorami byli: Komenda Miejsca PSP w Płocku, Starostwo Powiatowe w Płocku, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Staroźrebach oraz Wójt Gminy Staroźreby.

Drużyny mierzyły się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Zespoły podzielone były w sumie na 4 kategorie: Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewczęta, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewczęta Chłopcy, Męskie Drużyny Pożarnicze - kategoria "A" oraz Kobiece Drużyny Pożarnicze - kategoria "C".

Na zawodach gościło wielu gości i organizatorów, m.in: Prezes Zarządu Głównego OSP RP - Waldemar Pawlak, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Płocku - Andrzej Borkowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku - Hilary Januszczyk, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Piotr Zgorzelski, Starosta Płocki - Mariusz Bieniek, Wójt Gminy Staroźreby - Józef Stradomski oraz wielu samorządowców i mieszkańców gmin Powiatu Płockiego.

Drużyna Męska OSP Słubice wystartowała w składzie: Marek Tarka - Dowódca, Krzysztof Dobaczewski, Rafał Górecki, Rafał Bogiel, Sebastian Margol, Piotr Bogiel, Maciej Wawrzyńczak, Bartłomiej Tomasik oraz Tomasz Zwierzchowski.

Zmaganiom drużyn bacznie przyglądała się komisja sędziowska, której przewodniczącym był Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Miejskiej PSP w Płocku - mł. bryg. Artur Czachowski. Organizacja zawodów stała na bardzo wysokim poziomie, jednak rywalizację zaburzył wiejący, porywisty wiatr, który ,szczególnie przy ćwiczeniu bojowym, powodował problemy przy strąceniu pachołów oraz złamaniu tarczy. Dodatkowo tego dnia widoczna była tzw. "złośliwość przedmiotów martwych", która szczególnie doskwierała triumfatorom poprzednich zawodów powiatowych - drużynie OSP Juryszewo.

Osiągnięty przez naszą drużynę wynik mógł być oczywiście lepszy, jednak samo uczestnictwo w tych zawodach jest dla nas wielkim sukcesem. Warto podkreślić, iż nasza drużyna była jedną z zaledwie 4, które obok startu w zawodach zrzeszone są w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, czyli są bezpośrednim zapleczem bojowym dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej.

Drużyny, które w poszczególnych kategoriach zajęły miejsce na podium otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez Prezesa ZG OSP - Waldemara Pawlaka, okolicznościowe dyplomy od Posła Piotra Zgorzelskiego oraz nagrody rzeczowe.

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów w kategoriach seniorskich:

Grupa „A” – męskie drużyny pożarnicze:

Ćwiczenie bojowe:

1. OSP Dłużniewo - 42,20 pkt
2. OSP Święcieniec – 49,40 pkt
3. OSP Boryszewo Nowe – 49,50 pkt
4. OSP Bądkowo Kościelne – 51,66 pkt
5. OSP SUR Mała Wieś – 51,91 pkt
6. OSP Rębowo – 53,57 pkt
7. OSP Płock-Podolszyce - 54,60 pkt
8. OSP Korzeń - 55,25 pkt
9. OSP Łubki Nowe – 56,30 pkt
10. OSP Staroźreby - 56,37 pkt
11. OSP Stara Biała - 58,72 pkt
12. OSP Gromice - 58,78 pkt
13. OSP Kozłowo - 67,40 pkt
14. OSP Juryszewo – 68,00 pkt
15. OSP Nowy Duninów - 71,28 pkt
16. OSP Gilino – 75,00 pkt
17. OSP Słubice – 83,84 pkt
18. OSP Troszyn Polski – niesklasyfikowano

Sztafeta pożarnicza:

1. OSP Juryszewo – 56,94 pkt
2. OSP Dłużniewo – 60,00 pkt
3. OSP Rębowo - 62,13 pkt
4. OSP Bądkowo Kościelne – 62,15 pkt
5. OSP Kozłowo – 62,90 pkt
6. OSP Stara Biała – 63,00 pkt
7. OSP Łubki Nowe – 64,00 pkt
8. OSP Boryszewo Nowe – 64,40 pkt
9. OSP Święcieniec - 65,32 pkt
10. OSP Nowy Duninów – 67,25 pkt
11. OSP Staroźreby - 67,73 pkt
12. OSP Gromice – 68,00 pkt
13. OSP Korzeń – 68,70 pkt
14. OSP SUR Mała Wieś - 69,12 pkt
15. OSP Gilino – 72,03 pkt
16. OSP Troszyn Polski – 73,80 pkt
17. OSP Słubice – 78,81 pkt
18. OSP Płock-Podolszyce - 81,33 pkt

Klasyfikacja generalna:

1. OSP Dłużniewo – 102,20 pkt
2. OSP Bądkowo Kościelne- 113,81 pkt
3. OSP Boryszewo Nowe - 113,90 pkt.
4. OSP Święcieniec - 114,72 pkt
5. OSP Rębowo - 115,70 pkt
6. OSP Łubki Nowe - 120,30 pkt
7. OSP SUR Mała Wieś - 121,03 pkt
8. OSP Stara Biała - 121,72 pkt
9. OSP Staroźreby - 123,90 pkt
10. OSP Korzeń - 123,95 pkt
11. OSP Juryszewo - 124,94 pkt
12. OSP Gromice - 126,78 pkt
13. OSP Kozłowo - 130,30 pkt
14. OSP Płock-Podolszyce - 135,91 pkt
15. OSP Nowy Duninów - 138,53 pkt
16. OSP Gilino - 147,03 pkt
17. OSP Słubice - 162,62 pkt
18. OSP Troszyn Polski - niesklasyfikowano

Grupa „C” – kobiece drużyny pożarnicze:

Ćwiczenie bojowe:

1. OSP Rogozino – 59,21 pkt
2. OSP Radzanowo – 61,47 pkt
3. OSP Orszymowo – 64,75 pkt
4. OSP Bądkowo Kościelne - 74,25 pkt
5. OSP Maliszewko - 72,75 pkt
6. OSP Gąbin - 85,47 pkt

Sztafeta pożarnicza:

1. OSP Gąbin – 68,84 pkt
2. OSP Rogozino - 68,85 pkt
3. OSP Radzanowo - 71,65 pkt
4. OSP Bądkowo Kościelne - 76,41 pkt
5. OSP Maliszewko - 84,60 pkt
6. OSP Orszymowo - 92,88 pkt

Klasyfikacja generalna:

1. OSP Rogoziono – 128,06 pkt
2. OSP Radzanowo – 133,12 pkt
3. OSP Bądkowo Kościelne - 150,66 pkt
4. OSP Gąbin – 154,31 pkt
5. OSP Orszymowo - 157,63 pkt
6. OSP Maliszewko – 167,35 pkt

Dołącz do nas
Google+