OSP Słubice
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Słubicach

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Słubicach

Zawody sportowo-pożarnicze są dla każdego członka Ochotniczych Straży Pożarnych wielkim wydarzeniem. Śmiało można rzec, że emocje z nimi związane są często dużo większe od tych, które przeżywają pasjonaci futbolu oglądając finał elitarnej Ligi Mistrzów.

Wczoraj, 7 czerwca, odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wystartowały 4 drużyny męskie, seniorskie: OSP Słubice, OSP Łaziska, OSP Wiączemin Polski oraz OSP Juliszew. W sportowych zmaganiach nie wzięły niestety udziału jednostki OSP Grzybów i OSP Piotrkówek. Zawody, tradycyjnie już, odbyły się na placu przy szkole w Słubicach.

Zmaganiom przyglądała się czujna komisja sędziowska oficerów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku w składzie: Rafał Szrajber - Przewodniczący, Michał Sobociński, Albert Lejman oraz Edward Mysera.

Zawody rozpoczęły się sztafetą pożarniczą, w której kolejno startowały drużyny: OSP Słubice, OSP Wiączemin Polski, OSP Juliszew oraz OSP Łaziska. Sztafeta składała się z 7 zmian po 50 m każda. Na pierwszej zmianie zawodnik musiał podłączyć wąż W-75 do wlotu rozdzielacza, na drugiej przeskoczyć przez płotek lekkoatletyczny, następnie kolejno przeskoczyć przez rów, ominąć slalomem tyczki, przebiec przez równoważnie, pokonać ściane, a na zakończenie podłączyć wąż W-52 do wylotu rozdzielacza oraz połączyć go z prądownicą i przebiec linię mety. Całość odbywała się z prądownicą w ręku, która pełniła rolę pałeczki.

Następną konkurencją było ćwiczenie bojowe wykonywane w takiej samej kolejności jak sztafeta. Ćwiczenie polegało na budowie linni ssawnej z dwóch odcinków ssawnych W-110, od zbiornika wodnego do motopompy oraz budowy lini głównej (dwa odcinki W-75 zakończone rozdzielaczem) j dwóch lini gaśniczych, każda po dwa odcinki W-52. Zadaniem I roty było obrócenie, złąmanei tarczy, a zadaniem II roty przewrócenie słubków. Podczas tego zadania, naszej drużynie przytrafił się olbrzymi pech, mianowicie zawiódł sprzęt, jednakże udało się zakończyć zadanie, niestety w długim czasie. Wtedy wydawało się, iż marzenia o pierwszym miejscu prysły. Ku zaskoczeniu wszystkich, drużyna, z którą zawsze zaciekle walczymy o I miejsce, również miała problemy ze sprzętem i przy wykonaniu ćwiczenia bojowego uzyskała idealnie taki sam czas jak nasza drużyna.

Ostatecznie wyniki zawodów po dwóch konkurencjach przedstawiały się następująco:

  1. OSP Słubice
  2. OSP Łaziska
  3. OSP Wiączemin Polski
  4. OSP Juliszew

Po zakończeniu zmagań nastąpiło oficjalne odczytanie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów, którego dokonali: Przedstawiciele komisji sędziowskiej, Prezes ZOG ZOSP RP w Słubicach - Józef Walewski, Wójt Gminy Słubice, Sekretarz ZOG - Krzysztof Dylicki, Przewodnicząca Rady Gminy Słubice - Katarzyna Milczarek, Wiceprezes ZOG, Prezes OSP Słubice - Marek Tarka oraz Komendant Gminny - Wiesław Cichosz.

Na zakończenie kilka zdań do uczestników zawodów oraz osób które przyczyniły się do organizacji tego wydarzenia skierował Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki.

Oprawę muzyczną podczas zawodów zapewniała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.

Drużyna OSP Słubice wystartowała w składzie: Dowódca - Marek Bogiel oraz Bartłomiej Tomasik, Tomasz Zwierzchowski, Sebastian Margol, Piotr Bogiel, Michał Kamiński, Sebastian Chaber, Krzysztof Dobaczewski oraz Rafał Górecki.

Bardzo cieszy fakt, iż zawody zakończyły się sukcesem, jednakże pokazały one jak wiele pracy czeka nas jeszcze przed kolejnymi startami, w tym na zawodach powiatowych już na początku września.

Dołącz do nas
Google+