OSP Słubice
Przygotowania do zawodów

Przygotowania do zawodów

Zawody sportowo-pożarnicze są dla druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych jednymi z ważniejszych wydarzeń w ciągu roku. Zacięte rywalizacje toczą się zawsze zarówno na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim jak i tym najwyższym - ogólnopolskim.

Wbrew pozorom uzyskanie dobrego wyniku w zawodach nie jest proste. Patrząc na rywalizację z boku wystarczy zebrać kilka osób potrafiących szybko biegać i temat załatwiony. Otóż nie.

Zasadniczą i najbardziej widowiskową konkurencją zawodów jest tzw. bojówka. Polega ona na rozwinięciu linii głównej z dwóch odcinków W-75, dwóch linii gaśniczych, każda po dwa odcinki W-52 oraz budowie linii ssawnej z dwóch odcinków ssawnych W-110.

Druhowie z naszej jednostki już od dłuższego czasu spotykają się na treningach, aby dopracować technikę i poprawić błędy. Wynikiem czego, miejmy nadzieję, będzie zwycięstwo w zawodach sportowo-pożarniczych na szczeblu gminnym oraz zapewnienie odpowiedniego widowiska dla kibiców.

Już dziś serdecznie zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze do Słubice. Odbędą się one 7 czerwca (niedziela) od godziny 14:00 na placu przy szkole w Słubicach.

Dołącz do nas
Google+