OSP Słubice
Rejonizacja Straży Pożarnych - problem bardzo poważny

Rejonizacja Straży Pożarnych - problem bardzo poważny

Wczoraj telewizja TTV wyemitowała bardzo interesujący materiał dotyczący rejonizacji Straży Pożarnych. W materiale udział wzięli nasi koledzy - Druhowie z jednostki OSP Gąbin.

Reportaż jest konsekwencją wydarzeń z ubiegłego miesiąca, kiedy to w miejscowości Czyżew, gm. Sanniki, pow. Gostyniński spłonął kurnik fermy kurzej, a w nim 30 tys. kurcząt.

Na początku kwietnia we wczesnych godzinach porannych w jednej z hal kurzej fermy wybuchł pożar. W pierwszej kolejności na miejscu akcji pojawiły się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Sanniki, będące najbliżej miejsca zdarzenia. W związku z tym, że pożar rozprzestrzeniał się w szybkim tempie i istniało zagrożenie przeniesienia na sąsiednią halę, dowódca poprosił o wsparcie. Zgodnie z rejonizacją do zdarzenia zadysponowana została jednostka PSP JRG z Gostynina oddalonego o 30 km. W tym czasie pożar trawił halę nie pozostawiając złudzeń, iż uda się ją uratować.

Nie byłoby w tym nic dziwnego i gorszącego, ponieważ strażacy obecni na miejscu robili co mogli aby opanować pożar, a posiłki były już w drodze, ale... w oddalonym o 9 km Gąbinie, gdzie znajduje się dobrze wyposażona i wyszkolona, zasadniczo pół-zawodowa jednostka OSP strażacy czekali na sygnał do wyjazdu, niestety nie doczekali się bo... to nie ten powiat!!

Ten temat jest również bardzo ważny dla mieszkańców gminy Słubice, ponieważ znajdujemy się w sąsiedztwie gmin z powiatów sochaczewskiego i gostynińskiego, a jednostka PSP mająca w swoim zakresie działania teren naszej gminy znajduje się w odległości prawie 30 km. Mamy nadzieję, iż to co stało się w Czyżewie będzie początkiem dyskusji, której efektem będzie zmiana przepisów.

Więcej informacji znajdziecie w reportażu telewizji TTV dostępnym pod adresem:

http://ttv.pl/aktualnosci,926,n/ogromny-zal-do-strazakow,123060.html

Dołącz do nas
Google+