OSP Słubice
OSP zapłaci mniej za energię elektryczna?

OSP zapłaci mniej za energię elektryczna?

Wczoraj portal strazacki.pl poinformował, iż pojawiło się światełko w tunelu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w kontekście opłat, niesprawiedliwych opłat naliczanych za energię elektryczną. Mamy nadzieję, że ta kwestia zostanie rozpatrzona pozytywnie dla jednostek OSP.

Jeżeli chodzi o stawki energii elektrycznej w chwili obecnej Ochotnicze Straże Pożarne są podobnie traktowane jak przedsiębiorcy i są w grupę docelowej C. Co za tym idzie płacą dużo większe pieniądze za energie elektryczną. Nowelizacja ustawy zakłada utworzenie nowej grupy odbiorców energii, grupę stworzoną specjalnie dla ochrony przeciwpożarowej.

Podsumowując, przedmiotowe zmiany, mają na celu zdjęcie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej obowiązku ponoszenia wygórowanych opłat za energię elektryczną, które nie znajdują uzasadnienia w rzeczywistym zużyciu. Zaproponowane zmiany legislacyjne, znajdujące oparcie w prawie wspólnotowym, mają na celu stworzenie podstawy prawnej do uwzględniania specyfiki jednostek OSP przy kalkulowaniu taryf dla tej grupy poprzez uwzględnianie realizację przedsięwzięć z zakresu ochrony przeciwpożarowej. - czytamy w podsumowaniu projektu.

Czy rzeczywiście Ochotnicze Straże Pożarne zapłacą mniej za energię elektryczną? O tym przekonamy się po wejściu w życie tego projektu. Miejmy nadzieję, że takowy zostanie przegłosowany przez polityków.

Cały projekt można przeczytać TUTAJ.

źródło: http://strazacki.pl/artykuly/1042-osp-zaplaci-mniej-za-energie-elektryczna

Dołącz do nas
Google+