OSP Słubice
Nowy sprzęt dla płockich strażaków

Nowy sprzęt dla płockich strażaków

Ochrona Układu Oddechowego ratowników, podczas prowadzenia działań jest bardzo ważną rzeczą. Zapewnienie bezpieczeństwa ratownikom zwiększa szanse niesienia skutecznej pomocy potrzebującym.

W ostatnich dniach marca do Komend Państwowej Straży Pożarnej na terenie całego kraju trafiło dwadzieścia nowych pojazdów SPgaz, których zabudowę na podwoziu Iveco Eurocargo 140-250 wykonała firma Moto-Truck.

Jeden z takich pojazdów trafił na wyposażenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku i oznaczony numerem operacyjnym 361[M]50 znalazł się w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Płocku. Jest to pierwszy tego typu pojazd w rejonie operacyjnym KM PSP w Płocku.

Bliźniaczy pojazd trafił również do KM PSP w Chełmie, gdzie na stronie internetowej Komendy przeczytać możemy o szczegółowym wyposażeniu: „Zabudowa pojazdu wykonana przez firmę MOTO-TRUCK z Kielc podzielona jest na dwie części. W pierwszej znajduje się część serwisowa z wyposażeniem do sprzętu, który jest przewożony w drugiej części – ładunkowej. Dostęp do zabudowy możliwy jest przez drzwi w zabudowie z prawej strony pojazdu lub przez podest DHOLLANDIA tzw. windę załadowczą. Przy prawej stronie zabudowy jest możliwość rozłożenia markizy (zadaszenia) wraz z bocznymi ściankami z materiału. Pojazd ten wyposażony jest w sprzęt OUO, sprzęt do jego obsługi i serwisu oraz utrzymania go w gotowości do użycia, a jest to min.: 30 kompletnych aparatów powietrznych oddechowych MSA Pro M 1 z manometrem typu Combo, 30 masek MSA G1 do aparatu oddechowego, 12 zestawów komunikacyjnych do masek G1 z HandyCom PTT, 22 sygnalizatory bezruchu MSA, 50 butli stalowych o pojemności 6l na sprężone powietrze, 22 kompozytowe butle o pojemności 6,8 l na sprężone powietrze, zestaw ratownictwa medycznego R0, agregat prądotwórczy walizkowy o mocy 1,8 kVA, kompresor do ładowania butli powietrznych zasilany silnikiem elektrycznym o mocy 7,5 kW, komputerowe stanowisko kontrolno – pomiarowe służące do badań aparatów powietrznych i masek, myjka i suszarka do masek, urządzenie do mycia i dezynfekcji automatów płucnych i inne wyposażenie warsztatowe do serwisowania sprzętu OUD.”

Strażakom z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku serdecznie gratulujemy nowego sprzętu i życzymy liczby powrotów równej liczbie wyjazdów.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/nowy-sprzet-dla-plockich-strazakow/

Dołącz do nas
Google+