OSP Słubice
Zmiany w pogodzie – możliwe burze i porywisty wiatr

Zmiany w pogodzie – możliwe burze i porywisty wiatr

Synoptycy IMGW oraz portale zajmujące się tematyką pogodową ostrzegają o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń meteorologicznych.

Zgodnie z ostrzeżeniem wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, teren powiatu płockiego objęty został ostrzeżeniem pierwszego stopnia dotyczącym możliwości wystąpienia burz z gradem. Dodatkowo burzom towarzyszyć może wiatr, którego porywy osiągać będą do 80 km/h. Swoje ostrzeżenie, głównie w pasie od północno-wschodniego krańca Polski do centrum, wydał również portal obserwatorzy.info.

Możliwość wystąpienia burz i silnych porywów wiatru prognozuje również portal meteo.pl. Jeżeli prognozy się sprawdzą dzisiejszym (11 maja 2020) późnym popołudniem, wieczorem oraz w nocy z 11-go na 12-go maja będziemy mieli do czynienia z intensywnymi opadami deszczu, burzami oraz porywistym wiatrem.

Zachęcamy do zabezpieczenia przedmiotów, które mogą zostać łatwo porwane przez wiatr i przyczynić się do powstania niebezpiecznego zdarzenia. W czasie burzy ograniczmy przemieszczanie się. W przypadku wystąpienia zagrożeń, w tym m.in. podtopień, powalonych drzew, wiszącymi nad drogami lub chodnikami złamanymi gałęziami, zerwanymi dachami czy liniami energetycznymi lub innymi zdarzeniami mogącymi mieć wpływ na bezpieczeństwo, należy niezwłocznie zgłosić taką sytuację na numer alarmowy 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/zmiany-w-pogodzie-mozliwe-burze-i-porywisty-wiatr/

Dołącz do nas
Google+