OSP Słubice
IMGW ostrzega przed przymrozkami i oblodzeniem

IMGW ostrzega przed przymrozkami i oblodzeniem

Ostatnie dni, ze szczególnym uwzględnieniem soboty, 28-go marca, przyniosły nam piękną i zwiastującą wiosnę pogodę, jednakże zima jeszcze na dobre się nie skończyła.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla terenu powiatu płockiego, które dotyczą możliwości wystąpienia oblodzenia nawierzchni dróg i chodników oraz przymrozków. Zgodnie z przewidywaniami meteorologów noc z niedzieli na poniedziałek (29-30 marca) oraz poniedziałkowy poranek przyniosą załamanie pogody. Możliwe są opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Prognozowana temperatura może spaść nawet do 5 stopni poniżej zera co może powodować zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników.

Jeżeli przewidywania meteorologów się sprawdzą na drogach może zrobić się niebezpiecznie. W takich warunkach należy zachować ostrożność, a w razie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia zgłosić je niezwłocznie na numer alarmowy 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/ostrzezenia/imgw-ostrzega-przed-przymrozkami-i-oblodzeniem/

Dołącz do nas
Google+