OSP Słubice
Dziś mogą nam towarzyszyć silne porywy wiatru

Dziś mogą nam towarzyszyć silne porywy wiatru

Porywy wiatru na poziomie 100 km/h mogą powodować poważne zagrożenie dla życia i zdrowia oraz przyczyniać się do znacznego stopnia zniszczeń.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu płockiego o możliwości wystąpienia silnego wiatru, którego porywy dochodzić mogą nawet do 100 km/h. Informacje na ten temat podają również portale meteorologiczne.

Takie warunki mogą stanowić zagrożenie dla mienia, zdrowia, a nawet życia. Bezwzględnie należy zachować ostrożność i ograniczyć przebywanie na dworze. Pamiętajmy również, aby zabezpieczyć przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i wyrządzić szkody. W razie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia należy zaalarmować odpowiednie służby pod numerami 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna. Zwracajmy uwagę na to co dzieje się dookoła nas, dostrzeżona przez nas wisząca nad drogą, złamana gałąź może uchronić inne osoby od uszkodzenia pojazdu, utraty zdrowia lub życia.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/ostrzezenia/dzis-moga-nam-towarzyszyc-silne-porywy-wiatru/

Dołącz do nas
Google+