OSP Słubice
Jeżeli prognozy się sprawdzą jutro znów mocniej powieje

Jeżeli prognozy się sprawdzą jutro znów mocniej powieje

Aura z zimowej powoli staje się wiosenna, jednakże w kalendarzu jeszcze przez najbliższe kilkanaście dni widniała będzie zima. Mamy marzec, a jak wiadomo… „W marcu jak w garncu”.

Niż Korneliusz, który przemieszcza się znad wysp brytyjskich w kierunku Skandynawii będzie miał duży wpływ na zmianę pogody w Polsce. W najbliższych dniach będzie ciepło, ale wietrznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu płockiego. Dotyczy ono występowania silnego wiatru, którego porywy przekraczać będą 70 km/h. Z meteorogramów w portalach meteo.pl oraz windy.com wynika, iż wiatr może osiągać w porywach jeszcze większe wartości. Z danych wynika, że najsilniej w naszym regionie powieje w piątkowe popołudnie.

Silne porywy wiatru mogą stanowić zagrożenie dla ludzkiego życia i zdrowia. Wiatr może przewracać drzewa, łamać gałęzie oraz przyczyniać się do uszkodzeń dachów budynków. W czasie, kiedy porywy wiatru są bardzo silne powinniśmy unikać przebywania na zewnątrz oraz przemieszczania się. Przebywając w domu należy pamiętać o zabezpieczeniu przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr przez co mogą ulec uszkodzeniu lub wyrządzić komuś krzywdę. W razie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia należy zgłosić je na numer alarmowy 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna, gdzie spokojnie i dokładnie należy przedstawić dyspozytorowi zaistniałą sytuację.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/ostrzezenia/jezeli-prognozy-sie-sprawdza-jutro-znow-mocniej-powieje/

Dołącz do nas
Google+