OSP Słubice
Inauguracja obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości – Zapraszamy!

Inauguracja obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości – Zapraszamy!

Rok 2018 jest dla nas wszystkich bardzo wyjątkowy, ponieważ jest rokiem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Historia naszego ukochanego Państwa jest bardzo trudna i zawiła. Historia doświadczyła nas bardzo ciężko, a nasze położenie między Niemcami, a Rosją przysporzyło nam wiele kłopotów. To właśnie na naszym terenie toczyło się wiele działań zbrojnych, które przyczyniały się do tragicznych wydarzeń.

W najbliższą niedzielę, 7-go października o godzinie 14:30 w Słubicach odbędzie się Inauguracja Gminnych Obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu dokonane zostanie odsłonięcie i poświęcenie symbolicznej tablicy, która znajdzie się na terenie GOPS w Słubicach. Następnie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbędzie się koncert patriotyczny, w którym wezmą udział dzieci ze Szkół Podstawowych w Słubicach, Świniarach i Piotrkówku, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach oraz Zespołu Ludowego „Grzybowianki i Grzybowiacy im. Cecylii Milczarek”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego udziału w tym wydarzeniu.

Dołącz do nas
Google+