OSP Słubice
Niespokojna noc – intensywne opady deszczu i silny wiatr

Niespokojna noc – intensywne opady deszczu i silny wiatr

Dzisiejsza noc z 23-go na 24-go września może być niespokojna jeżeli chodzi o pogodę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla terenu powiatu płockiego, które dotyczą możliwości wystąpienia intensywnych opadów deszczu oraz silnych porywów wiatru. Załamanie pogody ma związek z niżem Fabienne, który zbliża się do Polski z zachodniej części Europy. To za jego sprawą w nocy z niedzieli na poniedziałek czekają nas intensywne opady deszczu oraz gwałtowne porywy wiatru, które według prognoz przekraczać będą 100 km/h. Z meteorogramów Uniwersytetu Warszawskiego wynika, iż najsilniejsze porywy wiatru przypadną na godziny między 2-5 rano w poniedziałek.

Przypominamy, podczas gwałtownych zjawisk nie należy wychodzić na zewnątrz, należy również powstrzymać się od podróży samochodem, a w razie konieczności zatrzymać się w miejscu oddalonym od drzew. Wszelkie niebezpieczne zdarzenia związane z powalonymi na drogi drzewami, zerwanymi liniami energetycznymi, zerwanymi lub poważnie uszkodzonymi dachami i budynkami, zalaniami i podtopieniami oraz innymi zagrożeniami mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo należy natychmiast zgłaszać na numery alarmowe: 112 - numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej. W przypadku wystąpienia dużej ilości zdarzeń i zablokowania linii alarmowych, informacje można przekazywać do najbliższej jednostki OSP.

W przypadku wystąpienia nawałnicy, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwróćmy również uwagę na sąsiadów, szczególnie osoby starsze i samotne, którym również może grozić niebezpieczeństwo.

http://www.imgw.pl/

http://www.meteo.pl/

Dołącz do nas
Google+