OSP Słubice
Mażoretki Orkiestry Dętej OSP Słubice - rusza nabór!

Mażoretki Orkiestry Dętej OSP Słubice - rusza nabór!

Orkiestra Dęta OSP Słubice z każdym rokiem swojej działalności wchodzi na coraz wyższy poziom muzyczny.

W szeregi orkiestry wstępują nowi członkowie, zakupiony został nowy sprzęt a w niedługim czasie zespół będzie wyposażony w jednolite umundurowanie. Wraz z rozwojem orkiestry powstał pomysł żeby poszerzyć jej działalność o sekcję taneczną zwaną mażoretkami. Mażoretki jest to grupa taneczna składająca się zazwyczaj z młodych dziewcząt ubranych w paradne stroje zawierające elementy umundurowania galowego różnych służb i formacji. Mażoretki występują na pokazach estradowych i paradach ulicznych, prezentując choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestr dętych, żonglując i podrzucając przy tym pałeczki mażoretkowe (tzw. Batony). Mażoretki spełniają nie tylko funkcję widowiskowego dodatku, ale przy pomocy wykonywanych gestów sygnalizują zbliżający się zakręt, zakończenie utworu, zmianę rytmu. Mażoretka maszerująca przed orkiestrą zwana jest tamburmajorką.

Z inicjatywy Wójta Gminy Słubice Krzysztofa Dylickiego oraz kapelmistrza Orkiestry Szymona Ogrzbacza nawiązany został kontakt z profesjonalną instruktorką Panią Tolą Olszewską z Gąbina. Instruktorka posiada bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu różnych grup tanecznych. Słubickie Mażoretki byłaby to grupa taneczna która współpracowałaby z Orkiestrą podczas występów tańcząc przygotowane układy choreograficzne do granej muzyki. Ponadto grupa będzie dodatkowo uczyć się tańców nowoczesnych i działać niezależnie. Próby dla zespołu będą odbywały się raz w tygodniu. Zajęcia taneczne tak jak też nauka gry w orkiestrze będą bezpłatne. Jest to kolejna dobra inicjatywa która może przyciągnąć młode osoby do działania na rzecz społeczności lokalnej a także ma wymiar wychowawczy i prozdrowotny - jak wiadomo ruch to zdrowie.

Zachęcamy wszystkie młode dziewczęta z terenu Gminy Słubice do zgłaszania się na spotkanie organizacyjne z Panią Tolą pod numerem telefonu 537 630 271 do 14 września. Prosimy także rodziców o zachęcenie i zmobilizowanie swoich dzieci.

Zdjęcia:
www.gąbin.pl
www.terazgabin.pl
www.gostynintv.pl

Dołącz do nas
Google+