OSP Słubice
Uwaga, możliwe burze, grad oraz silny wiatr

Uwaga, możliwe burze, grad oraz silny wiatr

Choć astronomiczne lato jeszcze na dobre się nie zaczęło to pogoda z jaką mamy do czynienia w ostatnich tygodniach zdecydowanie pasuje do lata.

Serwisy zajmujące się tematyką burzową oraz sytuacją meteorologiczną wydały szereg ostrzeżeń na dzisiejsze popołudnie i wieczór (21.06.2018). Zgodnie z prognozami, w godzinach popołudniowych i wieczornych, pogoda ma ulec zmianie. Możliwe jest wystąpienie gwałtownych burz, którym towarzyszyć mogą nawalne opady deszczu i gradu oraz silne porywy wiatru.

Z meteorogramów przygotowanych przez serwis meteo.pl wynika, iż w dniu dzisiejszym temperatura powietrza dochodzić będzie do 30 st. C, w ciągu dnia możliwe jest niewielkie zachmurzenie. Pogoda ulegnie zmianie w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy to prognozowane jest wystąpienie burz. W trakcie burz porywy wiatru dochodzić mogą nawet do 100 km/h. Ostrzeżenia dotyczące burz wydały serwisy obserwatorzy.info oraz lowcyburz.pl. Prognozę ostrzeżeń przygotował również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Przypominamy, podczas gwałtownych zjawisk nie należy wychodzić na zewnątrz, należy również powstrzymać się od podróży samochodem, a w razie konieczności zatrzymać się w miejscu oddalonym od drzew. Wszelkie niebezpieczne zdarzenia związane z powalonymi na drogi drzewami, zerwanymi liniami energetycznymi, zerwanymi lub poważnie uszkodzonymi dachami i budynkami, zalaniami i podtopieniami oraz innymi zagrożeniami mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo należy natychmiast zgłaszać na numery alarmowe: 112 - numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej. W przypadku wystąpienia dużej ilości zdarzeń i zablokowania linii alarmowych, informacje można przekazywać do najbliższej jednostki OSP.

W przypadku wystąpienia nawałnicy, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwróćmy również uwagę na sąsiadów, szczególnie osoby starsze i samotne, którym również może grozić niebezpieczeństwo.

 

http://www.meteo.pl/

http://lowcyburz.pl/

http://obserwatorzy.info/

http://www.pogodynka.pl/

http://www.imgw.pl/

http://rcb.gov.pl/

Dołącz do nas
Google+