OSP Słubice
Zapraszamy na Dzień Ziemi do Słubic!

Zapraszamy na Dzień Ziemi do Słubic!

Tradycja obchodów Powiatowego Dnia Ziemi w Słubicach sięga już kilkunastu lat. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Ekologia – Tradycja – Współczesność”.

Już w najbliższą niedzielę, 20-go maja, na placu przy Szkole Podstawowej w Słubicach czekają na nas atrakcje Powiatowego Dnia Ziemi w Słubicach, na które serdecznie zapraszają Starosta Płocki – Mariusz Bieniek oraz Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki. Początek o godzinie 14:00. W programie imprezy znajdują się m.in.: występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Słubicach, występ dzieci z Przedszkola w Słubicach, występ solistki Dominiki Kobiereckiej, występ Orkiestry Dętej OSP w Słubicach, występ Piotra Kwiatkowskiego znanego z programu The Voice of Poland, zabawa taneczna z zespołem EX BOLO/POSITIVE BAND oraz występ gwiazdy wieczoru, znanego i lubianego zespołu POWER PLAY.

Obok tych atrakcji na odwiedzających Dzień Ziemi czekają również pokazy gotowania na wielkiej patelni, konkursy, doradztwo ekspertów, kiermasze żywności ekologicznej, twórczości ludowej, roślin ozdobnych oraz warsztaty twórcze i ekologiczne.
Wyjątkowymi wydarzeniami towarzyszącymi, będą wydarzenia motoryzacyjne. Wręczenie nagród odbędzie się w trakcie trwania imprezy.

Pierwszym z wydarzeń będzie impreza pn.: „Cudze chwalicie I edycja Słubice”. Start o godzinie 8:00, przy strażnicy OSP w Wiączeminie Polskim. Będzie to pierwsza z czterech imprez 4x4, podczas których organizatorzy chcą przedstawić historię, kulturę i ciekawe miejsca powiatu płockiego. Współzawodnictwo odbywać się będzie w trzech klasach: turystyczna, wyczyn i wyczyn extra. Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

Kolejne motoryzacyjne wydarzenie to 1 i 1/2 runda Polskiej Ligi Wraków/Motociekawy. Start tego wyścigu o godzinie 9:00. Zawodnicy ścigać się będą na torze przygotowanym przez organizatora, który zlokalizowany będzie na granicy miejscowości Łaziska i Wólka, „za stawami”. Zawodnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach: Klasa ST i Klasa PROTO. Więcej informacji na ten temat TUTAJ i TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy do udziału i korzystania z wielu tegorocznych atrakcji. Do zobaczenia!

Dołącz do nas
Google+