OSP Słubice
Uwaga! To mogą być oszuści!

Uwaga! To mogą być oszuści!

Niestety coraz częściej słyszymy o osobach, które na łatwowierności lub niewiedzy innych, szczególnie osób starszych, chcą zarobić.

Dziś, 9-go maja, w godzinach popołudniowych do druhów z naszej jednostki trafiła informacja, iż po terenie gminy poruszają się prawdopodobnie oszuści, którzy liczą na naciągnięcie innych lub korzyść osiągniętą w inny sposób.

Z informacji jakie do nas dotarły wiemy, że na terenie miejscowościach Juliszew i Sady, w gminie Słubice, pojawił się pojazd, prawdopodobnie marki VW Passat B4, w kolorze granatowym o numerach rejestracyjnych zaczynających się od EKU. Samochodem tym podróżowały 3 osoby, prawdopodobnie kobieta i dwóch mężczyzn, którzy podawali się za pracowników firmy związanej z energią elektryczną. Zaniepokojenie mieszkańców budziło zachowanie tych ludzi, które nie wyglądało na profesjonalne, dodatkowo twierdzili oni, iż znajdują się na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego, co jest oczywiście bzdurą. Nie zgadzało się również parę innych drobniejszych faktów dotyczących świadczenia usług związanych z energią elektryczną. Z tego co się dowiedzieliśmy pojazd ten „odwiedził” kilka zabudowań. Te „odwiedziny” nie odbywały się we wszystkich budynkach, lecz prawdopodobnie w tych, gdzie zamieszkują osoby starsze.

Fakt tych dziwnych odwiedzin został zgłoszony policji, która obiecała zająć się sprawą. Nie wiemy jakie kroki zostały podjęte, ani jakie przyniosły rezultaty, ale liczymy, że policjantom uda się napotkać te osoby i dowiedzieć się więcej o ich działalności.
Apelujemy o ostrożność i zwracanie uwagi na takie sytuacje. Niestety istnieje duże ryzyko, że możemy mieć do czynienia z oszustami lub osobami, które nie będą miały pokojowych zamiarów wobec nas. Zachęcamy do przekazania informacji osobom starszym, szczególnie tym, którzy mieszkają samotnie. Zainteresujmy się, czy takie podejrzane osoby przypadkiem nie zawitały do naszych rodzin lub znajomych.

Zawsze bądźmy czujni, a tego typu dziwnych zdarzeń nie bójmy się zgłaszać na policję. Być może widok patrolu odstraszy oszustów lub interwencja pomoże udaremnić proceder oszustów.

Dołącz do nas
Google+