OSP Słubice
UWAGA – możliwe gwałtowne burze!

UWAGA – możliwe gwałtowne burze!

Sezon burzowy w tym roku rozpoczął się wyjątkowo wcześnie. Pierwsze gwałtowne burze przetoczyły się przez nasz kraj już w kwietniu.

Serwisy zajmujące się tematyką burzową wydały ostrzeżenia na dzisiejszy dzień (03.05.2018). Ostrzeżenia dotyczą możliwości wystąpienia gwałtownych zjawisk burzowych, którym towarzyszyć mogą nawalne opady deszczu i gradu oraz silne porywy wiatru. Ostrzeżenia obejmują teren centralnej części kraju, w tym również powiat płocki i gminę Słubice.

Z meteorogramów przygotowanych na stronie meteo.pl wynika, iż w dniu dzisiejszym temperatura powietrza dochodzić będzie do 30 st. C, w ciągu dnia możliwe jest niewielkie zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Pogoda ulegnie zmianie w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy to prognozowane jest wystąpienie burz.

Przypominamy, podczas gwałtownych zjawisk nie należy wychodzić na zewnątrz, należy również powstrzymać się od podróży samochodem, a w razie konieczności zatrzymać się w miejscu oddalonym od drzew. Wszelkie niebezpieczne zdarzenia związane z powalonymi na drogi drzewami, zerwanymi liniami energetycznymi, zerwanymi lub poważnie uszkodzonymi dachami i budynkami, zalaniami i podtopieniami oraz innymi zagrożeniami mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo należy natychmiast zgłaszać na numery alarmowe: 112 - numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej. W przypadku wystąpienia dużej ilości zdarzeń i zablokowania linii alarmowych, informacje można przekazywać do najbliższej jednostki OSP.

W przypadku wystąpienia nawałnicy, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwróćmy również uwagę na sąsiadów, szczególnie osoby starsze i samotne, którym również może grozić niebezpieczeństwo.

http://www.meteo.pl/

http://lowcyburz.pl/

http://obserwatorzy.info/

http://www.pogodynka.pl/

http://www.imgw.pl/

Dołącz do nas
Google+