OSP Słubice
Oddaj krew – ratuj życie

Oddaj krew – ratuj życie

Krew jest niezbędnym elementem, który pozwala nam żyć, niestety z różnych przyczyn wielu ludziom brakuje tego jakże cennego czerwonego złota.

Wśród naszych strażaków jest wielu, którzy regularnie oddają krew. W ten sposób pomagają potrzebującym oraz ratują życie, nie tylko podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Ten niewymagający wiele wysiłku gest może okazać się dla wielu potrzebujących zbawienny, a nasza krew może pokonać śmierć.

Niestety podczas ostatnich wizyt w Płockim Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, nasi druhowie coraz częściej słyszą o spadającej ilości dawców krwi. Jest to bardzo smutna informacja, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy i komu ta krew może być potrzebna.

Apelujemy do wszystkich o oddawanie krwi i ratowanie życia drugiego człowieka. Oddanie krwi nie boli, a satysfakcja jaka zostaje po tym geście jest nie do opisania. Szczerze zachęcamy do odwiedzania punktów poboru krwi, zarówno tych mobilnych, podczas różnego rodzaju imprez i wydarzeń plenerowych, jak i tych stacjonarnych. Najbliżej nas stacjonarny punkt poboru krwi mieści się w Płocku, w siedzibie Szpitala Wojewódzkiego na Winiarach, ul. Medyczna 19. Godziny Rejestracji: Poniedziałek - Piątek od 07:00 do 13:00 oraz wybrane soboty. W najbliższą sobotę 5-go maja pracownicy RCKiK w Płocku czekają na dawców w godzinach od 7:00 do 12:00.

Zachęcamy wszystkich, aby odwiedzać punkty poboru krwi i ratować życie!

Dane kontaktowe: http://www.rckik-warszawa.com.pl/oddzia%C5%82y-terenowe-rckik-w-warszawie.html

Informacje dla dawców: http://www.rckik-warszawa.com.pl/jak-przygotowa%C4%87-si%C4%99-do-oddania-krwi.html

 

Zdjęcie: https://grybow.pl/2016/01/planowane-akcje-krwiodawstwa-w-2016-roku/

Dołącz do nas
Google+