OSP Słubice
Prognozowany silny wiatr

Prognozowany silny wiatr

W najbliższych dniach prognozowana jest zmiana w pogodzie, która dotyczyć będzie zmian temperatury, opadów oraz silnego wiatru.

Meteorogramy dla Gminy Słubice wskazują na poniedziałek i wtorek intensywne opady deszczu oraz silne porywy wiatru, które dochodzić mogą do 90 km/h. Temperatura w poniedziałek wzrośnie do ok. 10 stopni Celsjusza, we wtorek temperatura spadnie do ok. 5 stopni, a chwilami nawet w okolice 0 stopni.

Topniejący w ostatnich dniach śnieg i opady deszczu powodują znaczną ilość wody, która wypełnia przydrożne rowy oraz zbiera się w niższych punktach. Dodatkowe intensywne opady mogą powodować przepełnienie w rowach, zalewanie dróg oraz posesji. Silne porywy wiatru mogą prowadzić do łamania drzew oraz gałęzi, które mogą stanowić zagrożenie i blokować drogi.

W przypadku wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń związanych z silnymi porywami wiatru (zerwane lub uszkodzone dachy, złamane lub pochylone drzewa, złamane lub wiszące w niebezpiecznych miejscach gałęzie), intensywnymi opadami deszczu (przepełnienie przydrożnych rowów i zalewanie dróg, podtapianie budynków lub posesji) oraz innymi, w tym zdarzeniami drogowymi i losowymi, należy niezwłocznie zgłaszać pod numery alarmowe. W zależności od rodzaju zdarzenia należy dzwonić pod numery alarmowe: 999 – Pogotowie Ratunkowe, 998 – Straż Pożarna, 997 – Policja, 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Pamiętajmy, że w każdej sytuacji należy dokładnie przedstawić dyżurnemu zaistniałą sytuację i wykonywać jego polecenia.

http://www.meteo.pl/

http://obserwatorzy.org/

Dołącz do nas
Google+