OSP Słubice
Uwaga, możliwe śnieżyce!

Uwaga, możliwe śnieżyce!

Od zachodu do Polski wkracza orkan, który niesie ze sobą silny wiatr oraz obfite opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Województwa Mazowieckiego, które dotyczy możliwości wystąpienia silnych porywów wiatru. Mają one związek z wkraczającym do naszego kraju orkanem. Ostrzeżenia dotyczące wiatru i śnieżyc, a także możliwości wystąpienia burz wydały portale zajmujące się tematyką meteorologiczną.

OSTRZEŻENIE Nr 2
Silny wiatr/1

Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2018-01-18 16:00:00 do 2018-01-19 12:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie umiarkowanego i dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 50 km/h na północy i do 90 km/h na południu województwa. Wiatr z południa i południowego zachodu, w strefach opadów śniegu może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.
Prawdopodobieństwo: 80% (Silny wiatr)
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2018-01-18 06:57:00
Synoptyk IMGW-PIB: Ewa Łapińska
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie

Niezmiennie apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie w takich warunkach. Zawsze zastanówmy się nad koniecznością przemieszczania się w takich warunkach, rozważmy czasowe pozostanie w domach. W przypadku wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń, w tym zdarzeń drogowych, należy niezwłocznie zgłosić fakt ich wystąpienia na numery alarmowe. Numery alarmowe: 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby), 999 – Pogotowie Ratunkowe, 998 – Państwowa Straż Pożarna, 997 – Policja. W każdym przypadku należy dokładnie przedstawić dyżurnemu zaistniałą sytuację, podjęta zostanie wtedy decyzja o interwencji i skierowaniu na miejsce konkretnych służby.

http://www.imgw.pl/

http://www.meteo.pl/

Dołącz do nas
Google+