OSP Słubice
Nowa drabina w służbie ZSP Orlen w Płocku [FILM]

Nowa drabina w służbie ZSP Orlen w Płocku [FILM]

Zakładowa Straż Pożarna Polskiego Koncernu Naftowego Orlen w Płocku jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie tego typu jednostek. Głównym jej zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo na terenie zakładu.

W ostatnich dniach do ratowników z ZSP trafił prezent noworoczny – samochód specjalny wyposażony w drabinę mechaniczną do prowadzenia akcji na wysokościach. Ze zdjęć zamieszczonych na FB oraz portalach zajmujących się tematyką strażacką widać, że nowa drabina zabudowana została na samochodzie Iveco Eurocargo. Jak wynika ze zdjęć, zabudowana drabina najprawdopodobniej jest w konfiguracji M32L-AS. Znaczy to, że zasięg tego sprzętu to 32 m, a dodatkowo ostatnie z przęseł jest przęsłem łamanym co ułatwia dotarcie do wybranego punktu. Zabudowy tego pojazdu dokonała uznana niemiecka firma Magirus, której produkty cieszą się bardzo dużym uznaniem i jakością wykonania.

Zakładowa Straż Pożarna w Płocku jest włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, czyli może uczestniczyć również w akcjach ratowniczych poza terenem kombinatu. Szczególne znaczenie ma to podczas większych zdarzeń, ponieważ ZPS Orlen dysponuje specjalistycznym i nowoczesnym sprzętem.

Więcej zdjęć TUTAJ i TUTAJ.

Zdjęcie: strona producenta.

Dołącz do nas
Google+