OSP Słubice
Nowe – stare hełmy trafiły w nasze ręce

Nowe – stare hełmy trafiły w nasze ręce

Sprzęt używany przez strażaków musi spełniać wiele rygorystycznych wymagań. Niestety sprawia to, że jego cena jest wysoka, według wielu zbyt wysoka.

Pozyskiwanie sprzętu jest nie lada wyzwaniem. Wnioski, projekty, często prośby, czasami przynoszą rezultat, a czasami pozostaje rozczarowanie i niedosyt. Jednostki włączone do KSRG są dodatkowo zobligowane do odpowiedniego wyposażenia w specjalistyczny sprzęt oraz odpowiednią ilość wyposażenia stanowiącego ochronę osobistą ratowników. Pozyskanie nowego sprzętu dobrej jakości jest czasami niemożliwe, ponieważ jego koszty są zbyt wysokie, dlatego też trzeba szukać sprzętu używanego.

Dzięki zaangażowaniu Prezesa jednostki – Marka Tarki oraz przychylności Fundacji Orlen Dar Serca, na nasze wyposażenie trafiło 6 sztuk używanych hełmów strażackich MSA Gallet. Dotychczas sprzęt ten używany był przez strażaków z Zakładowej Straży Pożarnej w PKN ORLEN, w Płocku.

Hełmy noszą ślady użytkowania, ale z powodzeniem mogą zastąpić stare, wysłużone już hełmy, które najlepsze lata mają już za sobą. Jesteśmy przekonani, iż hełmy te będą w stanie służyć jeszcze przez pewien czas naszym strażakom, a z czasem uda się je zastąpić nowymi egzemplarzami.

Dołącz do nas
Google+