OSP Słubice
Nowe samochody dla policji

Nowe samochody dla policji

Podjęcie szybkiej i skutecznej interwencji przez policję wymaga bezpiecznych i sprawnych radiowozów, których będzie odpowiednia ilość.

Dziś, 12-go stycznia w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku odbyło się przekazanie fabrycznie nowych, oznakowanych radiowozów marki Opel Astra. Samochody służyć będą funkcjonariuszom z KM Policji w Płocku oraz KP w Gąbinie. Jak informuje KM Policji w Płocku, 3 pojazdy trafią do służby w Wydziale Ruchu Drogowego, natomiast ostatni będzie do dyspozycji policjantów z Komisariatu Policji w Gąbinie, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo mieszkańców na terenie gmin Słubice i Gąbin.

W uroczystości udział wzięli m.in. Wicestarosta Płocki – Iwona Sierocka, Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin – Krzysztof Jadczak, przedstawicielki Fundacji Orlen Dar Serca – Iwona Tandecka i Wioletta Kulpa, którzy wręczyli kluczyki do nowych pojazdów. Zakup pojazdu dla KP w Gąbinie wsparł samorząd Powiatu płockiego i samorząd Gminy Słubice. Poświęcenia nowych pojazdów dokonał kapelan płockiej Policji, ksiądz Kanonik Jerzy Ławicki.

Policjantom serdecznie gratulujemy nowego sprzętu, jesteśmy przekonani, iż przyczyni się on do wzrostu bezpieczeństwa na terenie gminy Słubice.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Płocku.

Dołącz do nas
Google+